Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Katowice

Noclegi pracownicze w Katowicach - niska cena i wysoki standard!

Katowice to wielkie miasto pełne różnorodnych zakładów pracy. Jeszcze kilka lat temu noclegi pracownicze w Katowicach czy innych ościennych miastach jak Chorzów czy Sosnowiec kojarzyły się z niskim standardem. Dzisiaj to solidnie wysprzątane i dobrze wyposażone kwatery. Czy noclegi pracownicze mogą być tanie i jednocześnie oferować wysoki standard? Oczywiście!

Noclegi pracownicze w Katowicach – kto może z nich skorzystać? 

Nikogo już nie dziwi fakt, że do stolicy Górnego Śląska coraz liczniej przybywają cudzoziemcy. Częściowo jest to spowodowane brakiem rąk do pracy na naszym rynku.  Katowice są mocno uprzemysłowione, co sprawia, że noclegi pracownicze cieszą się ogromnym powodzeniem wśród cudzoziemców. Z oferty hostelu mogą także skorzystać duże grupy pracownicze. Zwykle zatrzymują się w nich ekipy budowlane i remontowe, pracownicy sezonowi i przedstawiciele handlowi. 

Co wyróżnia dobry hostel wśród innych?

Kwatery pracownicze nierzadko są alternatywą dla kilkugwiazdkowych hoteli, gdzie koszty noclegu przyprawiają nieraz o zawrót głowy. Nie powinny one oferować gościom jedynie miejsca do spania, ale także wiele udogodnień, takich jak Wi-Fi w pokoju czy telewizor, ponieważ podstawą, by odpocząć po trudach całodziennej pracy, jest nie tylko wygodne łóżko w pokoju. Dobry hostel wyróżnia się wysokim standardem, dlatego większość hosteli udostępnia wspólne pomieszczenie, gdzie można porozmawiać ze współpracownikami lub surfować po sieci. Ważna również jest kwestia podejścia właściciela hostelu do klientów jak i zachowana czystość na terenie obiektu. 

Kwatery pracownicze niczym pokoje hotelowe! 

Właściciele hosteli pracowniczych doskonale zdają sobie z tego sprawę że cudzoziemiec, który przyjechał do Polski w celach zarobkowych ma prawo mieszkać w godziwych warunkach i oddają do dyspozycji gości schludne i solidnie wysprzątane pokoje. Znajdują się w nich łóżko z miękką i czystą pościelą, szafa, stolik i krzesła. 

Hostele mają również wspólną łazienkę, która jest solidnie wysprzątana i posiada najpotrzebniejsze akcesoria higieniczne. Oczywiście ręczniki, kosmetyki i osobiste produkty higieniczne należy zabrać ze sobą z domu.

Jakie jeszcze znajdziemy udogodnienia w kwaterach pracowniczych?

Kwatery pracownicze, oprócz dobrze wyposażonych pokoi, oferują gościom wspólne pomieszczenie, gdzie mogą zrelaksować się po dniu pełnym wyzwań – poczytać książkę, surfować po sieci lub po prostu porozmawiać. Każdy gość hostelu może skorzystać z aneksu kuchennego zaopatrzonego w sprzęty AGD. Nie ma zatem problemu, aby przygotować prosty posiłek, czy wypić kawę lub herbatę.

Lokalizacja noclegu Twoich pracowników jest ważna

Kwatery pracownicze są zlokalizowane w centrach dużych metropolii (na przykład w Katowicach). Przy obiektach znajdują się parkingi, więc goście nie muszą martwić się o to, gdzie postawić samochód. Dodatkowo kwestię przemieszczania się ułatwia sprawna komunikacja miejska - dworzec kolejowy i autobusowy. Cudzoziemcy dzięki takiemu, a nie innemu usytuowaniu kwater pracowniczych z łatwością dojadą do pracy, nie tracąc na to wielu godzin. Alternatywą na Śląsku moga byc noclegi pracownicze w Rybniku.