Martwisz się cellulitem? Endermologia zadba o Twoje ciało!

Cellulit to problem, z którym zmaga się większość kobiet. Przybiera on różne formy, z którymi można walczyć przy pomocy odpowiednio dobranych zabiegów medycyny estetycznej. Skuteczną terapią antycellulitową jest endermologia – pobudza krążenie krwi i limfy, przyspiesza usuwanie tkanki tłuszczowej i ujędrnia skórę. W przypadku zaawansowanego cellulitu można połączyć ją z innymi zabiegami medycyny estetycznej. Poznaj sposób na „pomarańczową skórkę” rekomendowany przez specjalistów medycyny estetycznej.

Redukcja cellulitu – problem wielu kobiet

Jedną z głównych przyczyn cellulitu są zmiany hormonalne, dlatego ta przypadłość najczęściej dotyka kobiety, m.in. podczas dojrzewania, zażywania tabletek antykoncepcyjnych, ciąży czy menopauzy. Nadmiar niektórych kobiecych hormonów (estrogenów) powoduje rozszerzanie naczyń krwionośnych i zwiększenie ich przepuszczalności. W konsekwencji dochodzi do powstawania podskórnych obrzęków i uciskania na siebie sąsiadujących komórek, także tych tłuszczowych. Przemieszczają się one między włóknami tkanki łącznej, powodując jej odkształcanie i włóknienie. Problem cellulitu często współwystępuje z zaburzeniami krążenia krwi i limfy, co jest przyczyną tzw. zatrzymywania się wody w organizmie. W redukcji cellulitu i usuwaniu toksyn oraz nadmiaru wody z organizmu pomaga stosowanie zdrowego trybu życia, ale też wykonywanie takich zabiegów, jak endermologia, której działanie opiera się na masażu mechanicznym.

Co to jest endermologia i jak pomaga w redukcji cellulitu?

Endermologia to bardzo intensywny, wykonywany w seriach masaż podciśnieniowy, podczas którego wykorzystuje się specjalną głowicę z rolkami. Na ciało zakładany jest specjalny kostium zabiegowy (endermowear), który ułatwia przesuwanie głowicy i zasysanie tkanek. Kosmetolog przesuwa głowicę, a fałd skóry zostaje zassany i przybiera kształt fali, co umożliwia jego dokładne rolowanie – na zewnątrz i od wewnątrz. Elektronicznie sterowane rolki poruszają się wewnątrz głowicy nie tylko ruchem obrotowym wokół własnej osi, ale także względem siebie, dzięki czemu można osiągnąć pełną mobilizację tkanek. Mimo że skóra jest mocno ugniatana w różnych kierunkach, procedura jest bezbolesna, a przez większość osób oceniana nawet jako relaksująca.

Endermologia pobudza mikrokrążenie w tkance podskórnej, usprawnia metabolizm i stymuluje skórę do podjęcia procesów regeneracyjnych. Podczas intensywnego endomasażu stwardniała tkanka, skupiająca komórki tłuszczowe, ulega rozbiciu, co pozwala uwolnić i usunąć tłuszcz, także ten oporny na dietę i ćwiczenia. Endermologia stymuluje też produkcję elastyny i kolagenu, dzięki czemu skóra staje się bardziej napięta i sprężysta. Zabieg zmniejsza obrzęki, detoksykuje, odpręża całe ciało.

Jak podkreślają eksperci z warszawskiej Kliniki Miracki, najlepsze efekty w redukcji cellulitu przynosi działanie wielokierunkowe i długofalowe, dlatego często zalecają łączenie endermologii z innymi zabiegami medycyny estetycznej, m.in.:

  • Onda Deka – zabieg, wykorzystujący unikalne mikrofale Coolwaves™ do redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu. Technologia ta wykazuje wysokie powinowactwo do komórek tłuszczowych, które zostają zniszczone, a następnie usunięte przez organizm w wyniku procesów metabolicznych.
  • Accent Prime – terapia opiera się na zastosowaniu fal radiowych, które stopniowo podwyższają temperaturę, przyspieszając krążenie i metabolizm w tkance podskórnej. Wywołują naprzemienne naprężania i relaksację błon komórek tłuszczowych, prowadząc do ich uszkodzenia. Fale radiowe stymulują też układ limfatyczny do sprawnego usuwania tłuszczu i detoksykacji organizmu. Zabieg wspomaga regenerację skóry.
  • Vela Shape III – to skojarzone działanie podczerwieni, fal radiowych oraz masażu próżniowego, które daje znakomite efekty w wyszczuplaniu, modelowaniu sylwetki, skutecznej walce z cellulitem i wiotkością skóry. Zabieg przyspiesza krążenie krwi, wywołuje efekt drenażu limfatycznego, przyspiesza usuwanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu.

Terapie łączone pozwalają „zaatakować” cellulit z wielu stron i zwalczyć nawet najbardziej zaawansowane jego postacie.

W razie innych pytań, dotyczących endermologii, zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.