Katowice: Policja bada upadek 2,5-letniego dziecka z III piętra
W jednym z mieszkań na trzecim piętrze doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego 2,5-letnie dziecko wypadło z okna. Chłopiec w stanie ciężkim trafił do szpitala. Policja prowadzi dochodzenie, aby wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia.

Tragiczny wypadek na trzecim piętrze

W jednym z mieszkań przy ulicy Modelarskiej doszło do dramatycznego wypadku, który wstrząsnął lokalną społecznością. 2,5-letni chłopiec wypadł z okna znajdującego się na trzecim piętrze budynku. W chwili zdarzenia dzieckiem opiekowała się babcia, która była zajęta przewijaniem młodszego wnuczka. Właśnie wtedy doszło do nieszczęśliwego wypadku. Chłopiec w stanie ciężkim został natychmiast przewieziony do szpitala.

Rodzice wrócili w dramatycznym momencie

Do zdarzenia doszło, gdy rodzice dziecka wyszli na zakupy, pozostawiając swoje pociechy pod opieką babci. W momencie, gdy chłopiec wypadł z okna, rodzice wrócili do domu i natychmiast wezwali karetkę pogotowia. Kiedy służby ratunkowe przybyły na miejsce, dziecko było przytomne, ale jego stan był bardzo poważny. Na miejsce zdarzenia wezwano również policję oraz prokuratora, którzy rozpoczęli działania mające na celu wyjaśnienie przyczyn wypadku.

Policja bada okoliczności zdarzenia

Kryminalni z Komisariatu Policji II w Katowicach prowadzą dochodzenie, aby ustalić dokładne okoliczności tego tragicznego wypadku. Przeprowadzono badania na obecność alkoholu w organizmach rodziców oraz babci dziecka. Wyniki testów wykazały, że wszyscy byli trzeźwi w chwili zdarzenia. Policja apeluje do wszystkich opiekunów dzieci o zachowanie szczególnej ostrożności i odpowiednie zabezpieczanie okien oraz drzwi balkonowych, aby zapobiec podobnym tragediom w przyszłości.

Apel policji do rodziców i opiekunów

Policja zwraca się z apelem do wszystkich osób sprawujących opiekę nad dziećmi, aby dokładnie zabezpieczały miejsca, w których przebywają najmłodsi. Warto pamiętać o zamykaniu okien i drzwi balkonowych, korzystaniu z opcji uchyłku oraz montażu specjalnych zabezpieczeń, które uniemożliwią dzieciom ich otwarcie. Takie środki ostrożności mogą zapobiec tragediom i zapewnić bezpieczeństwo najmłodszym członkom rodziny.

Wypadki z udziałem dzieci są zawsze niezwykle trudne i bolesne dla wszystkich zaangażowanych. Dlatego tak ważne jest, abyśmy wszyscy dbali o bezpieczeństwo naszych pociech, szczególnie w domach, gdzie często czujemy się najbardziej bezpieczni i komfortowo.


Na podstawie: Policja Katowice