GKS Katowice zdobywa srebro w mistrzostwach Polski w hokeju
W emocjonującym finale TAURON Hokej Ligi, GKS Katowice zdobył srebrne medale Mistrzostw Polski, ustępując miejsca Re-Plast Unii Oświęcim. W rywalizacji, która wymagała rozegrania siedmiu meczów, decydujący gol padł w dogrywce ostatniego spotkania.
  1. W finale TAURON Hokej Ligi GKS Katowice zmierzył się z Re-Plast Unią Oświęcim.
  2. Decydujący mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Unii, po golu zdobytym w dogrywce.
  3. GKS Katowice zakończył sezon z 29. medalem w historii klubu.
  4. Drużyna potwierdziła swoje prawo do gry w kolejnej edycji Pucharu Kontynentalnego.

W sezonie zasadniczym GKS Katowice wykazał swoją dominację, zdobywając pierwsze miejsce z rekordową liczbą 93 punktów. W drodze do finału, katowiczanie pokonali Zagłębie Sosnowiec w ćwierćfinale oraz JKH GKS Jastrzębie w półfinale, co tylko potwierdza ich wysoką formę w tym sezonie.

Udział w międzynarodowych rozgrywkach również przyniósł GKS-owi Katowice powody do dumy. Zespół zaimponował podczas turnieju w Cortina d'Ampezzo, gdzie wywalczył awans do finałów Pucharu Kontynentalnego, a w Cardiff zajęli wysokie, czwarte miejsce.

"Gratuluję wywalczenia medali naszej wspaniałej drużynie oraz znakomitemu sztabowi trenerskiemu z Jackiem Płachtą na czele. W finale spotkały się bez wątpienia dwie najlepsze drużyny w Polsce, które stworzyły niesamowicie zacięte i dramatyczne widowisko. Gratulacje także dla Re-Plast Unii Oświęcim za zwycięstwo w tym niesamowitym finale. Dziękuję za wsparcie wszystkim, którzy przyczynili się do zdobycia przez GKS kolejnego medalu mistrzostw Polski - władzom Miasta, kibicom oraz partnerom i sponsorom Klubu" – podkreśla Krzysztof Nowak, prezes GKS Katowice.

Prezydent Katowic, Marcin Krupa, nie krył zadowolenia z osiągnięć hokeistów: "Hokeiści GieKSy dostarczyli nam w finałowej rywalizacji wielu emocji. Siedem meczów do rozegrania i dogrywka w ostatnim ze spotkań pokazują, jak wyrównana była walka o mistrzostwo. Wicemistrzostwo także jest czymś cennym. Każdy laur sportowy pozwala popularyzować aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży. Dziękuję naszym hokeistom za fantastyczny sezon i walkę do samego końca. W kolejnym sezonie będziemy trzymać kciuki za występy naszych hokeistów w rozgrywkach o Puchar Kontynentalny."

Wicemistrzostwo Polski to nie tylko kolejny medal dla GKS Katowice, ale i potwierdzenie, że drużyna jest ważnym elementem sportowego krajobrazu Polski, inspirując młodsze pokolenia do aktywności i dążenia do doskonałości w każdym aspekcie życia.


UM Katowice