Pracodawcy prześcigają się w pomysłach, jak przyciągnąć kandydatów do pracy. Już nie wystarczy dać ogłoszenie „praca szuka człowieka”, aby ustawiła się kolejka osób chętnych podjąć zatrudnienie. W polskich fabrykach wakatów jest więcej niż jeszcze kilka lat temu. Czy zatem naszą rodzimą gospodarkę czeka zapaść? Na szczęście w sukurs przychodzą usługi agencji pracy tymczasowej — leasing, outsourcing i rekrutacja.

Potrzebujesz zwiększonej wydajności w swojej fabryce? Poznaj 3 usługi — leasing, outsourcing i rekrutację!

75% firm produkcyjnych w kryzysie? Brakuje pracowników fabryk!

Z problemem braku kadry boryka się aż 75% polskich firm produkcyjnych. To zdecydowanie więcej, niż wynosi średnia kraju (70%). Ponad połowa przedsiębiorców deklaruje, że wakaty w ich fabrykach się nie zapełniają. Jak wynika ze statystyk, na samych robotników czeka aż 40 tysięcy miejsc pracy. Wciąż poszukuje się 24 tysięcy specjalistów i 23 tysięcy operatorów maszyn.

Do tej pory luki kadrowe łatali pracownicy z Ukrainy. Jednak wojna spowodowała, że wielu obywateli tego kraju wyjechało bronić ojczyzny. Co jeszcze wpływa na trudną sytuację w naszych przedsiębiorstwach? Fabryki nie powstają tam, gdzie jest największe bezrobocie. Przedsiębiorców do zakładania firm zniechęca infrastruktura transportowa. Sami kandydaci do pracy nie są skłonni migrować w celach zarobkowych po całym kraju.

Czym grozi niedobór pracowników w fabrykach?

Nietrudno sobie wyobrazić, czym grozi brak pracowników w polskich fabrykach. Zerwane kontrakty i umowy to tylko część góry lodowej. Jak zatem zapobiec sytuacji kryzysowej i utrzymać się na rynku? Na pewno nasi pracodawcy powinni liczyć się z tym, że muszą podnieść pensję pracownikom fabryk. To może z kolei spowodować straty finansowe dla przedsiębiorstwa. I jeszcze nie gwarantuje, że pracownik okaże się lojalny. Skuszony obietnicą lepszych warunków, bez skrupułów odejdzie do innego przedsiębiorstwa. Chyba że pracodawca nawiąże współpracę z agencją pracy tymczasowej, która oferuje kompleksowe usługi. Rekrutacja, leasing pracowników i outsourcing to remedium na problemy polskich fabryk, ale też oręż w walce o to, aby utrzymać się na rynku.

Rekrutacja pracowników, czyli jak pozyskać kandydata do pracy

Agencja pracy tymczasowej, z którą podejmiesz współpracę, pozyska dla Ciebie kandydatów do pracy. Rekrutacja to żmudne zadanie i bardzo kosztowne. Tylko pomyśl, ile wydałeś na płatne ogłoszenia w sieci. Czy zgłosili się kandydaci do pracy? Jakie były ich kwalifikacje? Agencja pracy tymczasowej ma wprost nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o poszukiwanie pracowników. Wystarczy, że otworzysz się na nowe narodowości. Państwami ekspansji biznesowej są coraz częściej kraje azjatyckie takie jak Bangladesz, Indie, Filipiny. Szkoda nie wykorzystać potencjału tamtejszych obywateli.

Agencja pracy tymczasowej zajmie się kompleksową rekrutacją pracowników nie tylko z Polski, ale i z całego świata. Na czym polega ten proces? Firma zewnętrzna dysponuje ogromnymi bazami kandydatów do pracy. Analizuje więc ich kompetencje i przygotowanie zawodowe. Nierzadko, aby wyłonić pracowników, trzeba sprawdzić ich umiejętności, takie jak obsługa maszyn w fabrykach.

Dzięki rekrutacji, którą przeprowadzi dla Ciebie agencja pracy tymczasowej, oszczędzisz finanse przedsiębiorstwa i pozyskasz siłę roboczą. Pracownicy z całego świata zapełnią wakaty w Twojej fabryce. Nie obawiaj się, agencja pracy weźmie na siebie wszelkie kwestie prawne związane z legalizacją pobytu cudzoziemców w naszym kraju. Zajmie się również ich transportem, zakwaterowaniem i wsparciem w obcym języku.

Leasing pracowniczy — dobre rozwiązanie, gdy trzeba zwiększyć wydajność w fabryce

Leasing pracowniczy to także jedna z usług agencji pracy. Polega ona na tym, że jedna firma oddelegowuje do pracy pracownika w innym przedsiębiorstwie czy fabryce. Stajesz się więc uczestnikiem trójstronnej umowy zawartej między Tobą, agencją pracy a pracownikiem. Po czasie ustalonym w umowie przejmujesz pracowników na stałe.

Usługę leasingu pracowniczego traktujesz po prostu jako okres próbny dla swoich przyszłych podwładnych.

Z leasingu pracowniczego skorzystasz wtedy, gdy potrzebujesz zwiększonej wydajności w fabryce, a nie stać Cię na pełnoetatowych pracowników. To rozwiązanie docenisz także, gdy Twoje przedsiębiorstwo dopiero rozwija skrzydła i nie chcesz zatrudniać osób na pełny etat. Płacisz jedynie za roboczogodziny pracownika, czyli czas, w którym faktycznie wykonywał swoje obowiązki.

Outsourcing jako wsparcie w danym obszarze działalności przedsiębiorstwa

Outsourcing to nic innego jak przekazanie firmie zewnętrznej określonych zadań. Agencja pracy tymczasowej bierze na siebie wszelkie kwestie związane z kadrami i płacami. Nie obciążasz więc nimi swojego działu firmowego. Owa agencja nalicza pracownikom wynagrodzenie, pilnuje badań lekarskich i czuwa nad szkoleniami BHP. Masz tu do czynienia z umową dwustronną. Zawierasz ją z agencją pracy tymczasowej.

Zdecyduj się na leasing, outsourcing i rekrutację. Zwiększysz dochody swojej fabryki, a przede wszystkim pozyskasz pracownika, co obecnie graniczy z cudem.

Sprawdź naszą ofertę na stronie https://www.dpworkers.pl/leasing-pracowniczy.html