Oko proroka – czym jest słynny turecki talizman?

Będąc na wycieczce w Turcji bądź przeglądając różnego rodzaju sklepy internetowe, które posiadają w swoim asortymencie tureckie produkty, na pewno spotkałeś się z tajemniczym przedmiotem, jakim jest Oko Proroka. Talizman ten posiada bowiem magiczne właściwości, które chronią jego właściciela przed „złym spojrzeniem” oraz urokami. Co więcej, najstarsze amulety z symbolem Oka Proroka, jakie znaleziono, datuje się na 1500 lat p.n.e. Najważniejsze jest to, że przez tyle tysiącleci jego funkcja się nie zmieniła. Sprawdź, jak wygląda oko proroka oraz przed czym chroni i przekonaj się, że warto posiadać taki amulet.

Jak wygląda oko proroka?

Oko Proroka jest to turecki talizman, który zrobiony jest ze szklanego koralika o granatowym kolorze. W jego centralnym punkcie znajdują się charakterystyczne kręgi przypominające tęczówkę oka i ustawione są one w kolejności od białego po niebieski i czarny na końcu. Talizman ten można spotkać w różnych postaciach od bransoletek po breloczki, a także w postaci wiszących ozdób. Wszystko to po to, aby mogły chronić nas w każdym miejscu.

Przed czym chroni oko proroka?

W Turcji Oko Proroka można znaleźć praktycznie nad każdymi drzwiami, lusterkami, a także powieszony na drzewach czy w samochodach. Tradycją jest również wmurowywanie tego talizmanu w ściany budynków oraz podarowanie go bliskim osobom. Ma on za zadanie ochronić obdarowaną osobę przed złą energią oraz wszelkimi niepowodzeniami. Natomiast kiedy amulet pęknie, oznacza to, że spełnił swoje zadanie i należy go natychmiast wymienić. Warto również wspomnieć, że aby spełniał swoje zadanie i był skuteczny, musi go kupić osoba, która ma czyste intencje, wówczas jego moc jest najsilniejsza. Jest jednak jedna zasada. Oka Proroka nie można kupić sobie samemu, ponieważ nie będzie on wtedy pełnił swoich funkcji ochronnych. Warto jednak obdarować nim ważną dla nas osobę i chronić ją przed „złym spojrzeniem” oraz wszelkimi niepowodzeniami.