Driftingowe Mistrzostwa Polski na Lotnisku Muchowiec już 20 i 21 lipca!
Już w lipcu miłośnicy motoryzacji będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć na żywo najlepszych drifterów Europy. Driftingowe Mistrzostwa Polski po raz pierwszy odbędą się w Katowicach na Lotnisku Muchowiec!

Najlepsi drifterzy Europy w Katowicach

Driftingowe Mistrzostwa Polski to najbardziej prestiżowa liga driftingowa na naszym kontynencie. W dniach 20-21 lipca Lotnisko Muchowiec stanie się areną zmagań blisko 70 zawodników z Polski, Szwecji, Czech, Ukrainy i Węgier. W specjalnie przygotowanych samochodach o mocy od 700 do ponad 1000 KM, kierowcy będą rywalizować w parach, pokazując swoje umiejętności w precyzyjnym prześlizgiwaniu się bokiem przez wyznaczone strefy toru.

Emocje na wyciągnięcie ręki

Jak podkreśla Kuba Przygoński, wielokrotny mistrz Polski w driftingu i organizator zawodów, drifting to wyjątkowo widowiskowy sport motorowy. „Zawody driftingowe odbywają się na torze, który pozwala publiczności być blisko całej akcji i podziwiać dynamiczne przejazdy od startu do mety. Można poczuć tę prędkość, wibracje w powietrzu, zapach opon i spalin. Sport ten wymaga wyjątkowej precyzji – zawodnicy jadą w uślizgu jeden przy drugim, ale czasem zdarzy się jakiś błąd, odpadnie zderzak, cały czas coś się dzieje. W czasie Driftingowych Mistrzostw Polski w Katowicach zmierzymy się na nowej trasie, która będzie techniczna, ale też pozwoli na naprawdę bliską jazdę w parach. A jak samochody są blisko, to jest jeszcze więcej emocji, rywalizacji i niespodziewanych zwrotów akcji.

Nie tylko zawody – dodatkowe atrakcje

Weekend pełen adrenaliny na Muchowcu to nie tylko zmagania drifterów. Organizatorzy przygotowali również szereg dodatkowych atrakcji dla fanów motoryzacji. Wśród nich znajdzie się Car Show, na którym będzie można podziwiać blisko 100 unikatowych samochodów. Dla tych, którzy chcą poczuć emocje na własnej skórze, dostępna będzie opcja Drift Taxi – przejazd na prawym fotelu z profesjonalnym kierowcą.

Honorowy patronat miasta Katowice

Katowice, słynące z organizacji dużych imprez sportowych, objęły honorowy patronat nad tym wydarzeniem. Prezydent miasta, Marcin Krupa, podkreśla: „Katowice słyną z organizacji dużych imprez sportowych, także tych o randze mistrzowskiej. Fani różnych dyscyplin przyjeżdżają do naszego miasta nawet z najodleglejszych zakątków świata by obserwować zmagania m.in.: siatkarzy, koszykarzy, ale też zawodników dyscyplin esportowych. Cieszymy się, że fani motorsportu będą mieli w lipcu okazję zobaczyć w akcji czołowych kierowców, rywalizujących w cyklu Driftingowych Mistrzostw Polski. Drifting uznawany jest za jeden z najszybciej rozwijających się sportów motorowych i nie mam wątpliwości, że przyczynia się do tego widowiskowy charakter rywalizacji.

Informacje praktyczne

Harmonogram wydarzenia oraz szczegóły dotyczące biletów można znaleźć na stronie organizatora. To doskonała okazja, by na żywo poczuć emocje związane z tym dynamicznym sportem i spędzić niezapomniany weekend pełen wrażeń. Nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia!


Źródło: UM Katowice