Poszukiwany zapomniał o obiedzie na kuchence, wywołał pożar i trafił do więzienia
W wyniku zapomnienia o gotującym się obiedzie, w jednym z mieszkań doszło do pożaru. Ewakuacja budynku doprowadziła do zatrzymania poszukiwanego mężczyzny. Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji służb, nikt nie ucierpiał.

Pożar w kamienicy wywołany przez zapomniany obiad

W jednym z mieszkań kamienicy przy ulicy Raciborskiej doszło do pożaru. Przyczyną zdarzenia było pozostawienie obiadu na kuchence przez 22-letniego mężczyznę. Niedopilnowanie gotującego się posiłku doprowadziło do wybuchu pożaru, który szybko rozprzestrzenił się w kuchni, powodując silne zadymienie.

Szybka reakcja służb ratunkowych

Dyżurny z Komisariatu Policji I w Katowicach otrzymał zgłoszenie o zadymieniu w budynku. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów i straż pożarną. Funkcjonariusze policji, w tym post. Martyna Pietralik, st. post. Zygmunt Gefert oraz mł. asp. Janusz Jesipowicz, szybko dotarli na miejsce zdarzenia i rozpoczęli ewakuację mieszkańców.

W jednym z mieszkań, z którego dochodził dym, nikt nie otwierał drzwi. Z relacji sąsiadów wynikało, że w środku może znajdować się mężczyzna. Policjanci podjęli decyzję o siłowym wejściu do lokalu, gdzie znaleźli śpiącego 22-latka, który nie był świadomy, że jego mieszkanie płonie.

Zatrzymanie poszukiwanego mężczyzny

Po ewakuacji mężczyzny okazało się, że jest on poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy Katowice – Zachód w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i odprowadzony do więzienia, gdzie spędzi najbliższe dwa miesiące.

Bezpieczeństwo mieszkańców dzięki sprawnej akcji służb

Na szczęście, w wyniku pożaru nikt nie doznał obrażeń. Strażacy szybko opanowali sytuację, a po zakończeniu działań gaśniczych kilkukrotnie sprawdzili pomieszczenia kamerą termowizyjną oraz detektorem gazów, aby upewnić się, że nie ma dalszego zagrożenia. Butle gazowe, które mogły stanowić dodatkowe niebezpieczeństwo, zostały zabezpieczone.

Dzięki profesjonalnej i szybkiej reakcji policjantów oraz strażaków, mieszkańcy budynku mogli bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań. Całe zdarzenie przypomina o konieczności zachowania ostrożności podczas gotowania i dbania o bezpieczeństwo w domach.


Na podstawie: KMP w Katowicach