Jak zostać trenerem personalnym?

Dbanie o siebie i regularne ćwiczenia przynoszą wiele korzyści dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Na popularności zyskują kursy dietetyczne oraz na trenera personalnego. Wtedy swoją pasję do zdrowego trybu życia można również połączyć z pracą. 

W poniższym wpisie znajdą Państwo informacje na ten temat, jak można zostać trenerem personalnym oraz co warto, aby on wiedział lub umiał.  

Jakie cechy powinien mieć dobry trener personalny?

Dobry trener personalny to osoba, która nie patrzy na to zajęcie jako źródło do zarabiania pieniędzy, ale i ma być warunkowane chęcią dzielenia się swoją pasją do sportu. Niezwykle ważną cechą jest cierpliwość, z racji, że uczniowie nie są na takim samym etapie wykształcenia i wyćwiczenia. Co ważne trener personalny powinien być otwarty na kontakty z drugim człowiekiem. Istotne są empatia i zrozumienie. 

Kolejną cechą jaką powinien mieć trener personalny jest zaangażowanie. Osoba ta powinna być w pełni skupiona na swoim zadaniu i podopiecznym, ponieważ treningi z trenerem mają utrzymać podopiecznego w zdrowiu i dobrej formie.

W przypadku wykonywania zawodu trenera personalnego nie ma ustalonych specjalnych regulacji. Nie jest potrzebne żadne dodatkowe przygotowanie. Teoretycznie nie ma potrzeby, aby posiadać udokumentowane umiejętności w postaci certyfikatów, dyplomów, czy też legitymacji. Praktyka jednak mówi zupełnie coś innego. Siłownie, czy studia fitness sprawdzają bowiem, jakie są umiejętności danego trenera. Wszystko po to, aby podkreślić profesjonalny wymiar miejsca oraz klienci byli zadowoleni. Dlatego też, certyfikat zdania odpowiedniego kursu, czy też szkoleń to niezwykle ważna kwestia. Osoba powinna być chętna, aby tak naprawdę cały czas rozwijać swoje umiejętności.  

Jaką wiedzę powinien mieć trener personalny?

Zapał do ćwiczeń jest oczywiście bardzo ważny, ale niewystarczający. Trener personalny to osoba, która powinna mieć wiedzę praktyczną i teoretyczną w wielu dziedzinach. Przykładami są:

  • anatomia,
  • dietetyka,
  • fizjoterapia.

Posiadając taką wiedzę mogą być Państwo pewni, że przygotowany plan treningowy będzie dopasowany bezpośrednio do indywidualnych potrzeb, kondycji osoby oraz tego jaki jest jej stan zdrowia. Każdy przypadek jest indywidualny i wpływają na niego takie czynniki jak: wiek, waga, zapotrzebowanie kaloryczne, cel sylwetkowy, czy tryb życia. 

Ukończenie profesjonalnego kursu jest przygotowaniem do zawodu i wielkim atutem w kontekście szukania pierwszej pracy.

Jaki kurs trenera personalnego wybrać?

Z racji, że praca trenera personalnego zyskuje na popularności na rynku dostępnych jest dla Państwa wiele kursów.

Jeżeli chcą Państwo wiedzieć, jakie warunki należy spełnić, warto poznać szczegóły zawarte pod linkiem: https://rockfit.pl/oferta/kurs-trenera-personalnego.

Wybierając kurs dla trenera personalnego warto zwrócić uwagę zwłaszcza na dwa aspekty. Pierwszym z nich jest prowadzenie zajęć przez specjalistów. Warto przed zapisem sprawdzić kadrę wykładowców, która prowadzi dane szkolenie. Powinny być to osoby z dużym doświadczeniem oraz posiadające odpowiednie wykształcenie w tym temacie. Drugą ważną kwestią jest sam program szkolenia trenerskiego. Kurs można dostosować do poziomu umiejętności, jakie Państwo mają. Można wybrać podstawowe kursy dla początkujących lub rozszerzające zagadnienia, które zostały już przez Państwa poznane. Dzięki temu można wyspecjalizować się w danej dziedzinie i tak dalej prowadzić swoją ścieżkę kariery zawodowego trenera personalnego. 

Czy myśleliście kiedyś Państwo o takim kursie?