Ubezpieczalnia OC - jak wybrać najlepszą?

Polskie prawo wymaga, aby każdy zarejestrowany pojazd posiadał aktualne ubezpieczenie OC. Można je wykupić w jednej z wielu dostępnych na polskim rynku agencji oferujących różnego rodzaju polisy. Kierowcy przy wyborze konkretnej firmy kierują się najczęściej jej renomą oraz ceną. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy? Podpowiadamy.

Renoma ubezpieczalni OC

Najlepsza ubezpieczalnia OC przywiązuje dużą wagę przede wszystkim do jakości obsługi klienta. Wybierając więc konkretną firmę należy sprawdzić to czy zarówno byli, jak i aktualni klienci są zadowoleni z jakości usług. Najprostszą weryfikacją jest przejrzenie opinii w internecie. Warto dowiedzieć się na przykład tego w jaki sposób można najszybciej skontaktować się z konsultantem oraz czy są problemy z dodzwonieniem się na infolinię. Kluczową rolę odgrywa zwłaszcza nieskomplikowany sposób zgłoszenia ewentualnych szkód oraz nieutrudniony w żaden sposób kontakt z ubezpieczycielem

Łatwość zawarcia umowy z ubezpieczalnią OC

Nowoczesne towarzystwa ubezpieczeniowe pozwalają zrealizować większość formalności przez internet, a więc bez konieczności osobistego pojawienia się w ich placówce stacjonarnej. Pod tym kątem należy dowiedzieć się jakie sprawy można w ten sposób sfinalizować, jaki jest dostępny zakres takich usług i czy wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Wybierając konkretną firmę należy także zwrócić uwagę na to jak długo działa na rynku oraz czy w razie potrzeby istnieje możliwość podpisania umowy w jednej z jej placówek stacjonarnych.

Ubezpieczalnia OC z niskimi cenami

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, więc wielu kierowców przywiązuje dużą wagę do ceny usługi. Wybierają zwykle najtańszą możliwą ofertę. Warto wiedzieć, że każda polisa OC, która jest dostępna w sprzedaży musi spełniać określone wymogi prawne. Tym samym zakup najtańszej opcji jest bardzo korzystny zwłaszcza dla osób, które nie potrzebują dodatkowego zakresu ochrony. W każdym podstawowym pakiecie jest wszystko to co potrzebne, aby móc bezpiecznie wyjechać na drogę.

Kierowcy, którzy mają większe wymagania, a więc chcą zakupić dodatkowe opcje i pakiety ubezpieczeń, z pewnością docenią to, że wiele firm udziela w takim przypadku znacznych zniżek i upustów. Zanim więc zdecydujemy się na zakup tylko i wyłącznie OC, warto porównać to ile można zaoszczędzić przy zakupie więcej niż jednej polisy. Niekoniecznie musi być ona związana z ochroną samochodu. Bardzo często można zdecydować się na pakiet w którym jest ubezpieczenie na życie, mieszkanie albo dom.