Branża hotelarska jest jedną z tych specjalizujących się świadczeniem usług na najwyższym poziomie - a to oznacza jedno: regularny deficyt wykwalifikowanych pracowników. Jeśli masz trudności z obsadzeniem wolnych stanowisk, rozważ współpracę z obywatelami Ukrainy. Pracownicy ci są wysoko wykwalifikowani i mogą być cennym nabytkiem dla Twojej firmy.

Zatrudnianie pracownika hotelowego z Ukrainy – jak znaleźć najlepszego kandydata

Stanowiska w służbie hotelowej: Najczęściej spotykane funkcje

Kiedy jesteś na wakacjach, ostatnią rzeczą, o którą chcesz się martwić, jest czystość twojego pokoju lub to, czy twoja karta do pokoju działa. Dlatego hotele mają zespół oddanych pracowników, którzy pracują za kulisami, aby upewnić się, że wszystko przebiega sprawnie. Personel recepcji jest odpowiedzialny za zameldowanie i wymeldowanie gości, jak również za wszelkie pytania i wątpliwości, jakie mogą mieć goście. Personel sprzątający i pokojówki to zespół odpowiedzialny za sprzątanie i utrzymanie w czystości pokoi gości, jak również innych wspólnych obszarów hotelu. Oprócz nich, wiele hoteli zatrudnia również pracowników dozoru, którzy pomagają w utrzymaniu porządku i bezpieczeństwa. Każde z tych stanowisk funkcjonuje inaczej, ale wszystkie skupiają się na zapewnieniu doskonałej obsługi gości hotelowych.

Oto główne stanowiska:

 • portier
 • concierge
 • boy hotelowy
 • pokojowa
 • sprzątaczka
 • koordynator obsługi pięter
 • konserwator budynku
 • konserwator zieleni
 • szef kuchni
 • kucharz
 • kelner
 • barman
 • pracownik obsługi hotelu

Co wyróżnia pracownia branży usługowej?

Niezaprzeczalnie, hotele - podobnie jak i inni przedsiębiorcy w branży usługowej - poszukują pracowników o wysokiej kulturze osobistej. Obejmuje to dobre maniery, życzliwość i uczynność. Pracownicy, którzy mają bezpośredni kontakt z klientami powinni mieć również doskonałe rozwinięte umiejętności komunikacyjne. Dodatkowo, osoby pracujące na stanowisku w recepcji hotelu czy biura powinny umieć sprawnie posługiwać się komputerami i innymi urządzeniami biurowymi. Wreszcie, w przypadku stanowisk wymagających pracy fizycznej, której nie brak w sektorze turystyki, takich jak ogrodnicy czy sprzątaczki, dobra kondycja fizyczna będzie istotnym atutem. Zatrudniając pracowników, którzy posiadają te cechy, hotel może zapewnić, że jego goście będą mieli pozytywne doświadczenia i chętnie wrócą w przyszłości.

Dlaczego obywatele Ukrainy są doskonałym wyborem dla pracowników obsługi hotelowej?

Szukasz rzetelnego i pracowitego pracownika obsługi hotelowej? Rozważ zatrudnienie doświadczonych pracowników z Ukrainy. Są oni znani ze swojej staranności, wysokiej motywacji i pracowitości. Często posiadają doświadczenie w sektorze usług turystycznych i handlowych, co czyni ich cennym nabytkiem dla każdego przedsiębiorstwa. Polscy przedsiębiorcy coraz częściej zatrudniają Ukraińców ze względu na obecny niedobór pracowników w naszym kraju. Oferują dobre warunki pracy i stabilne zatrudnienie, na co Ukraińcy chętnie przystają.

Zmiany w zatrudnianiu obcokrajowców – korzyść dla pracodawcy i pracownika

Zgodnie z nowym prawem obywatele Ukrainy mogą przebywać w Polsce na podstawie uzyskanego na granicy stempla, a nie - jak dotychczas - wizy. Cudzoziemcy z Ukrainy mogą więc legalnie pracować i mieszkać w Polsce przez okres 18 miesięcy. Jest to świetna wiadomość dla firm chcących zatrudnić pracowników z Ukrainy, gdyż pozwoli to na szybsze i sprawniejsze dopełnienie formalności. Nowe prawo jest również korzystne dla pracowników z Ukrainy, ponieważ daje im większe bezpieczeństwo i pewność, jeśli chodzi o ich status w Polsce. Jeśli więc szukasz wartościowych pracowników, którzy przyczynią się do sukcesu Twojej firmy, nie szukaj dalej niż obywatele Ukrainy!

Oferujemy różnorodne usługi, aby spełnić Twoje konkretne potrzeby, w tym umowy o pracę, umowy zlecenia, leasing pracowniczy. Będziemy współpracować z Tobą, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy, abyś mógł w pełni wykorzystać możliwości swoich nowych pracowników.

Sprawdź naszą stronę https://www.dpworkers.pl/pracownicy-z-ukrainy.html