Jakie są parabanki, firmy pożyczkowe w Katowicach?

Czasami zdarza się, że potrzebujemy szybkiej pożyczki. Nie zawsze jest możliwe wzięcie kredytu gotówkowego w banku – jeśli potrzebujesz pieniędzy, a nie masz na przykład zdolności kredytowej, warto znać adresy placówek, w których dużo szybciej znajdziesz pomoc. Poniżej przedstawiamy listę parabanków i firm pożyczkowych w Katowicach.

Parabanki w Katowicach

W Katowicach istnieje sporo parabanków. Są to placówki, które są w pewnym sensie uzupełnieniem oferty bankowej, z tą jednak różnicą, że nie działa w ich przypadku prawo bankowe. Parabanki to firmy prywatne, które świadczą usługi finansowe na podobnych zasadach, co firmy pożyczkowe, jednak zakres ich usług jest nieco bardziej poszerzony. Jeśli szukasz informacji odnośnie tego rodzaju instytucji, warto poszukać w Internecie. Różne parabanki, które działają na Śląsku wymienia www.parabankowo.pl, poniżej przedstawiamy natomiast listę firm działających w Katowicach.

  • Provident
  • Kasa Stefczyka (dawniej SKOK Stefczyka)
  • Bocian Pożyczki
  • Profi Credit.

Jest to kilka najbardziej znanych parabanków, warto jednak być uważnym i sprawdzać, czy w naszych okolicach nie pojawiły się jakieś nowe miejsca.

Firmy pożyczkowe w Katowicach

Szukając firm pożyczkowych na Śląsku, możemy być nieco zmieszani, ponieważ wiele tego typu miejsc jawi się w sieci jako parabanki. W istocie jednak parabanki i firmy pożyczkowe to nie to samo – te ostatni działają bowiem na podstawie Umowy o kredycie konsumenckim, co oznacza, że na przykład raty, jakie proponują, muszą zawierać się w dokumencie określonym przez umowę antylichwiarską. Dodatkowo firmy pożyczkowe oferują właśnie pożyczki, nie kredyty, przeciwnie do parabanków, bardzo często oferujących stawki, których wysokość w żaden sposób nie jest regulowana.
W Polsce działa wiele firm pożyczkowych, a niektóre udzielają nawet pożyczek bezpłatnych. W Katowicach możesz znaleźć między innymi takie placówki jak:

  • Kuki.pl,
  • Finbo,
  • Vivus.
  • Lenderson,
  • Lombards.pl,
  • Provema.

Warto zaznaczyć, że część firm pożyczkowych posiada również status parabanków. Te firmy pożyczkowe, które nie oferują kredytów, będą natomiast tylko i wyłącznie instytucjami pożyczkowymi.

Gdzie znaleźć pożyczki online?

Jeśli szukasz pożyczki, warto pójść do placówki, która mieści się w niedalekiej okolicy. Czasem zdarza się jednak, że dużo atrakcyjniejsze oferty możemy znaleźć online. Dlatego też warto na bieżąco przeglądać różnego rodzaju rankingi i porównywarki, które zawierają w sobie najnowsze promocje. Obecnie wiele pożyczek możemy wziąć całkowicie online, nie ma więc potrzeby ograniczać się miejsc występujących tylko lokalnie. Dobrze jest jednak wcześniej chociaż porozmawiać z odpowiedzialnym za dany produkt konsultantem, żeby poznać więcej szczegółów odnośnie wybranej przez nas pożyczki. Jeśli firma jest rozpoznawalna i ma dobre opinie, jest większe prawdopodobieństwo, że proponuje ona swoim klientom uczciwe zasady. W każdej sytuacji dobrze jest jednak dokładnie czytać umowę po to, żebyśmy nie byli później zaskoczeni.