Zadaszenie tarasu – 5 zalet metalowej pergoli

Relaks blisko natury i słońca to idealny pomysł na lato. Aranżując przydomową strefę wypoczynkową, nie zapomnij o wygodnych meblach i wybierz dopasowane do potrzeb zadaszenie tarasu. Wśród najchętniej wybieranych rozwiązań wymienia się dzisiaj metalowe pergole ogrodowe – nie tylko zagwarantują cień w wybranym miejscu na tarasie, ale też urozmaicą przestrzeń i sprawią, że taras nabierze nowoczesnego charakteru.

Zadaszenie tarasu – element, który zachwyca!

Szukając niebanalnych elementów na przydomowy taras, nie sposób pominąć zadaszenia tarasu w formie pergoli. Konstrukcja taka przyciąga wzrok, idealnie wyznacza przestrzeń wypoczynkową i uzupełnia już istniejące aranżacje. Zadaszenie tarasu projektowane jest zgodnie z najnowszymi trendami oraz z myślą o wygodzie codziennego użytkowania. Pergola podniesie estetykę otoczenia i sprawi, że znacznie chętniej spędzać będziesz czas blisko natury.

Trwała konstrukcja zadaszenia tarasu

Niewątpliwie najważniejszą cechą nowoczesnego zadaszenia tarasu jest jego konstrukcja. Pergole wznoszone są z lekkich elementów aluminiowych, a modułowa budowa pozwala na samodzielny montaż bez większych problemów. Elementy konstrukcyjne pergoli są malowane proszkowo – oznacza to, że są one zabezpieczone przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi oraz przed wilgocią czy korozją. Konstrukcja zadaszenia tarasu uzupełniona jest o zintegrowaną rynnę dachową, która pozwoli na odprowadzenie wody deszczowej poza obręb pergoli. Uwagę zwraca dach pergoli – jest on wykonany z aluminiowych listew, które mogą obracać się wokół własnej osi.

Zadaszenie tarasu jako alternatywa dla klasycznych parasoli ogrodowych

Nie ma wątpliwości, że zadaszenie tarasu to niebanalna alternatywa dla klasycznych parasoli ogrodowych. W przeciwieństwie do parasoli nie ma tu konieczności regulowania kąta padania cienia – pergola może obejmować cały taras i pozwalać w prosty sposób zacieniać miejsce wypoczynkowe. Pergole znaleźć można w ofercie marki Garden Space – producent ten zaproponuje Ci zadaszenie tarasu Perara. Pergola ta zaprojektowana została z myślą o nowoczesnych przestrzeniach wypoczynkowych oraz najbardziej wymagających użytkownikach. Zadaszenie tarasu Perara może być uzupełnione przez funkcjonalny dodatek, jakim jest roleta do zadaszeń. Roleta skutecznie osłoni przed promieniami zachodzącego słońca, jak i ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów.

Indywidualna przestrzeń wypoczynkowa tarasu z zadaszeniem

Zadaszenie tarasu pozwoli na dowolne zaaranżowanie tej przestrzeni! Pergola będzie idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących wypoczynek blisko zieleni, jak i dla tych, którzy pragną stworzyć letnie przedłużenie salonu czy jadalni na świeżym powietrzu. Pod pergolą ustawić można zarówno komplety wypoczynkowe, jak i zestawy umożliwiające organizowanie przyjęć i podawanie wyjątkowych dań.

Zadaszenie o ponadczasowym charakterze, dopasowane do wielu aranżacji

Ponadczasowa konstrukcja zadaszenia tarasu sprawia, że rozwiązanie to sprawdzi się doskonale w wielu aranżacjach. Biała pergola osłoni taras inspirowany stylem rustykalnym czy prowansalskim, czarne konstrukcje zadaszenia tarasu nadadzą charakteru tarasom nowoczesnym czy minimalistycznym.