Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Katowice

Kiedy najlepiej wymienić opony na letnie?

Każdy kierowca prędzej lub później spotyka się z dylematem, czy wymienić opony, a jeśli tak to w którym momencie będzie zrobić to najlepiej? Zdobycie konkretnej wiedzy z tego zakresu zdecydowanie usprawni komfort i bezpieczeństwo jazdy poszukującego prawdy kierowcy. Jaka jest więc odpowiedź?

Oponowa wiedza tajemna

Letnie opony z https://noweopony.pl/opony/letnie, jak wskazuje oczywiście sama ich nazwa, użytkuje się podczas sezonu letniego i większość kierowców zapewne zdaje sobie z tego sprawę. Pytanie brzmi jednak, co to konkretnie oznacza i kiedy jest najodpowiedniejszy moment na zmianę ogumienia? Czym się charakteryzują i jakie są zalety opon letnich? Dla osób posiadających swój pojazd ma to oczywiście duże znaczenie, a nietrudno jest o natrafienie na informacje, które tak naprawdę nie przyniosą jednoznacznej odpowiedzi, a wywołają jedynie poczucie dyskomfortu i spowodują zamieszanie. Trzeba więc raz na zawsze odpowiedzieć sobie na pytanie: kiedy dokładnie wymieniamy opony na letnie? Nie wystarczy bowiem wiedzieć, jakie opony kupić. To połowa sukcesu, choć równie ważna. Dobre opony letnie znajdują się w internetowym sklepie https://noweopony.pl/. Produkty są fabrycznie nowe i wysyłane bezpłatnie na terenie całego kraju- jest to więc możliwość wydająca się bardzo kuszącą.

Czy to naprawdę ma znaczenie?

Podział na opony letnie oraz zimowe nie jest oczywiście bezzasadny, ponieważ produkty te znacząco się od siebie różnią. Są bardzo dokładnie dostosowane pod dane warunki atmosferyczne, dlatego zmiana opon po zakończeniu sezonu zimowego, ale i zakończeniu letniego jest czymś, o czym powinien pamiętać każdy kierowca, ponieważ w grę wchodzi tutaj bezpieczeństwo. Podczas wysokich temperatur oraz opadów deszczu, opona letnia radzi sobie zdecydowanie lepiej od zimowej. Dużo bardziej efektowne jest wchodzenie w zakręty oraz łatwiej się hamuje - jest dużo mniejsza szansa na to, że wpadnie się w poślizg, co ma ogromne znaczenie i stanowi duże zabezpieczenie przed utratą panowania nad samochodem. Szybka jazda w sezonie letnim na „zimówkach” jest więc bardzo ryzykowna.

Wymiana ogumienia w sezonie letnim jest zasadna także z innego powodu i związana jest z ekonomią. Jazda cały rok na jednym komplecie się po prostu nie opłaca. Jeżdżenie na oponach niedostosowanych do warunków atmosferycznych sprawia, że produkt na wskutek nieprawidłowej eksploatacji dużo szybciej się zużywa, co generować będzie w przyszłości dużo większe koszty.

Najważniejsze pytanie: kiedy?

Gdy zdajemy sobie już sprawę z tego, że wymiana opon ma bardzo duże znaczenie, pozostaje dowiedzieć się, kiedy jest dobry moment na jej dokonanie i jak go nie przegapić i nie zniszczyć opon narażonych na kontakt z nawierzchnią do której nie są dostosowane. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, więc kierowca musi wykazać się dużym wyczuciem. Najlepszą poradą wydaje się jednak ta, że nie warto tego robić kiedy pojawią się pierwsze ciepłe dni, ponieważ za jakiś czas ponownie mogą wrócić przymrozki. Kilka dni przejeżdżonych na zimowych oponach podczas cieplejszym dni nie jest jeszcze katastrofą i nic złego się nie stanie, jeśli do tego dopuścimy. Dobrze jest jednak pamiętać, żeby jechać w tym czasie ostrożniej- tak na wszelki wypadek. Kiedy upewnimy się już, że sezon letni zaczął się pełną parą, można dokonać wymiany.