Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Katowice

Najczęściej sofa w stylu Chesterfield kojarzona jest z klasycznymi przestrzeniami. Warto jednak wskazać, że świetnie będzie prezentowała się również w nowoczesnych aranżacjach!

Chesterfield to określenie na rodzaj sofy, a także innych mebli wypoczynkowych (narożniki, fotele, podnóżki, szezlongi), które przyciągają swoją uwagę charakterystycznymi pikowanymi detalami oraz podwiniętymi podłokietnikami. To meble o wieloletniej tradycji, produkowane początkowo w Wielkiej Brytanii, ale teraz dostępne na całym świecie.

Ze względu na swój klasyczny wygląd sofa w stylu Chesterfield oraz inne meble zaliczane do tej kategorii najczęściej umieszczane są we wnętrzach o podobnym stylu – kolonialnych, angielskich czy francuskich. Warto jednak wskazać, że sprawdzą się także w innych aranżacjach!

 

Sofa w stylu Chesterfield – ponadczasowy design

Ze względu na swój ponadczasowy wygląd sofa w stylu Chesterfield może być dopełnieniem nie tylko aranżacji klasycznych, ale także tych w stylu nowoczesnym.

Skórzane sofy Chesterfield kapitalnie wpasowują się w modne obecnie wnętrza typu loft, czyli inspirowane industrialnymi przestrzeniami. Dodatkowo, bardzo dobrze wpisują się również we wnętrza typu glamour – wtedy często wybierane są modele z obiciami z tkanin, na przykład z miękkiego w dotyku aksamitu.

Sofa w stylu Chesterfield może stać się również charakterystycznym elementem w salonie urządzonym w stylu skandynawskim czy minimalistycznym. Jej niebanalny wygląd potrafi nadać każdemu wnętrzu unikatowy wymiar!