Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Katowice

Shutters – stylowe okiennice do domu i mieszkania

W Polsce nie są tak popularne jak w innych krajach – shutters to specjalne okiennice, które możemy zobaczyć przede wszystkim w domach w USA. Teraz można zamówić je również w Polsce. Co warto wiedzieć o shuttersach?

Stanowią interesującą alternatywę dla rolet czy żaluzji – shutters to specjalne okiennice wewnętrzne z ruchomymi lamelami, które cechują się nie tylko eleganckim wyglądem, ale również funkcjonalnością.

W Polsce można spotkać się z nimi coraz częściej. Doskonale pasują do wnętrz zarówno w stylu nowoczesnym, jak i tradycyjnym. Zapewniają optymalną prywatność i chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem, a także są łatwe w obsłudze.

Możemy jednak zdecydować się także na inne osłony, które są alternatywą dla shuttersów jak żaluzje fasadowe czy też specjalne rolety z funkcją żaluzji jak od firmy Bubendorff.

Co warto wiedzieć o shuttersach? Jakie są ich główne zalety i wady? Czy warto je kupić? Zapraszamy serdecznie do bliższego zapoznania się z naszymi poradami!

Shutters – co to jest?

Słowo takie jak shutters po polsku to żaluzja czy okiennica lub stora. To specjalny rodzaj osłony okiennej montowanej od, wewnątrz która przypomina okiennice. Właśnie dlatego stosuje się także zamiennie słowa shutters okiennice.

Najczęściej shuttersy wykonuje się z drewna naturalnego albo z tworzywa sztucznego. Można dopasować je do różnych kształtów okien, także tych z półokrągłym wykończeniem, okrągłych. Nadają się do różnych przestrzeni, w tym także do łazienek, kuchni, stref wellness – wtedy stosuje się shuttersy z tworzywa, które dobrze sprawdzają się w wilgotnych pomieszczeniach.

Shuttersy wyposażone są w ruchome lamele, podobniej jak żaluzje wewnętrzne czy żaluzje zewnętrzne. Dodatkowo, są wyposażone w specjalne zawiasy, które pozwalają nam na odsunięcie okiennic od okna, aby wpuścić do wnętrza jeszcze więcej światła – shutters składa się wtedy jak harmonijka. Dostępne są także shuttersy z panelami przesuwnymi lub składane na szynie.

Shutters – zalety:

  • stylowy wygląd – doskonała alternatywa dla osłon takich jak rolety żaluzje
  • ochrona przed słońcem – można kontrolować dostęp światła do wnętrza przez ustawienie lameli w odpowiedniej pozycji
  • większa prywatność – shuttersy chronią nas przed wzrokiem osób z zewnątrz
  • dobre do różnych wnętrz – można dopasować je do każdej aranżacji
  • na wymiar – można dopasować je do każdego okna
  • różne opcje montażu – zależnie od indywidualnych oczekiwań klienta

Shutters – wady:

  • wysoka cena – jeśli chcemy zdecydować się na shutters cena może wynieść nawet około 2000 złotych za metr kwadratowy osłony
  • czasochłonna obsługa – najczęściej shuttersy obsługujemy ręcznie, dlatego zmiana pozycji lameli czy lub paneli może zająć nam dużo czasu
  • konieczność czyszczenia – na okiennicach tego typu osadza się kurz, więc należy często je czyścić, aby dobrze wyglądały
  • słaba dostępność – gdy interesują nas shutters Warszawa to jedno z miast, gdzie można je zamówić, ale możemy mieć z tym większe problemy w mniejszych miejscowościach

Alternatywy dla shutters

Zatem shuttersy to ciekawa propozycja do wielu przestrzeni, ale możemy także zdecydować się na inne rozwiązania, na przykład na shuttersy zewnętrzne czy fasadowe rolety zewnętrzne cena tego rodzaju osłon najczęściej jest bardziej atrakcyjna.

Interesującą propozycję ma dla klientów francuska firma Bubendorff, która oferuje rolety zewnętrzne antywłamaniowe z funkcją żaluzji. Tego rodzaju rolety antywłamaniowe wyposażone są w ruchome lamele, dlatego łączą w sobie zalety standardowych rolet zewnętrznych oraz żaluzji fasadowych.

Gdy chcemy zakupić osłony takie jak rolety antywłamaniowe cena także może być bardziej przystępna od shuttersów. Dokładne informacje można znaleźć na stronach internetowych producentów i sprzedawców.