5 pomysłów na gry plenerowe dla młodzieży

Zabawy i aktywność na świeżym powietrzu to bardzo lubiana przez nastolatków forma spędzania czasu. Jeśli masz pod opieką grupę młodzieży lub jako organizator zostałeś poproszony o przygotowanie ciekawego eventu dla tej grupy wiekowej, wypróbuj nasze sprawdzone pomysły na gry plenerowe!

Czym zainteresować młodzież?

Młodzi ludzie to grupa otwarta na nowości, lubiąca ruch i wszelkiego rodzaju sporty. Aby zapewnić nastolatkom niebanalną rozrywkę, warto sięgać po pomysły oryginalne, ale przy tym bazujące na tym, co od zawsze młodych pasjonuje – aktywności fizycznej, współdziałaniu i rywalizacji.

Gra w piłkarzyki

Giga Piłkarzyki to dmuchaniec nawiązujący do klasycznej, znanej od dekad gry w piłkę nożną przy specjalnym stole. W tym wydaniu uczestnicy nie sterują jednak piłkarzykami, ale sami wcielają się w ich role. Konstrukcja to duże (12 metrów długości i 6 metrów szerokości), dmuchane boisko. Piłkarze trzymając się metalowych pałąków próbują strzelić gola drużynie przeciwnej. Taka zabawa dostarcza mnóstwo śmiechu, a nutka rywalizacji z podnosi adrenalinę wszystkim uczestnikom.

Wielki, ale inny wyścig

Kolejna zabawa z dmuchańcem wykorzystuje ogromny tor przeszkód. Znajdują się tu różne dmuchane elementy do pokonania: ścianki wspinaczkowe, labirynty, tunele itp. Rozgrywka może przybrać np. formę wyścigu. Uczestnicy ustawiają się po dwoje. Wygrywa ten, kto pierwszy dobiegnie do mety. Aby uatrakcyjnić młodzieży zabawę, organizator może zapewnić nagrody dla zwycięzców, choćby symboliczne.

Zabawa w kulach

Doskonałym pomysłem na grę plenerową dla młodzieży są dmuchane kule zorbingowe. Istotą zabawy jest to, że każdy uczestnik może wejść do takiej kuli, a następnie toczyć się, odbijać od innych uczestników, bezpiecznie przewracać i robić wiele innych akrobacji. Kule Bumper Ball dają szerokie pole do wymyślania różnych konkurencji – od piłki nożnej, przez tzw. ludzkie kręgle, aż po Bubble Rugby i zabawę w przepychanie.

Meltdown Eliminator

Atrakcją, która niezmiennie cieszy się ogromną popularnością, jest Meltdown Eliminator. To arena z przeszkodami, w której trzeba przeskakiwać wielkie, kręcące się ramiona. Wygrywa ten uczestnik, któremu uda się pozostać na polu zabawy do końca. To konstrukcja, z której chętnie korzystają osoby w każdym wieku - od dziecka, przez nastolatka, aż po dorosłego.

Polowanie na kreta

Dmuchaniec Whack a mole (Polowanie na kreta) nawiązuje do klasycznej zabawki dla dzieci, która wymaga szybkiego uderzania wyskakujących z platformy elementów gumowym młotkiem. W tej grze jedna osoba wciela się w gracza - otrzymuje duży, dmuchany młotek, a pozostali uczestnicy w kaskach na głowie odgrywają rolę “kretów”. Cała zabawa jest oczywiście w pełni bezpieczna - dostarcza mnóstwo zabawy i zachęca młodych pozytywną rywalizacją.

Wszystkie powyżej opisane dmuchańce producent Gangaru oferuje na swojej stronie internetowej. To tylko niektóre modele z szerokiego asortymentu tej wiodącej polskiej marki dmuchańców i gier plenerowych.