Złapani na gorącym uczynku: sprawcy kradzieży sklepowych w Katowicach
W ostatnim czasie policjanci z Komisariatu Policji II w Katowicach mieli pełne ręce pracy związane z dwoma kradzieżami sklepowymi. Sprawcy zostali złapani na gorącym uczynku, a skradzione przedmioty odzyskano. Teraz obu mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
  1. Zatrzymanie 45-letniego mężczyzny w centrum handlowym po kradzieży odzieży o wartości niemal 6 tys. zł.
  2. Interwencja ochrony w markecie spożywczym, gdzie zatrzymano 30-latka za próbę kradzieży alkoholu.
  3. Odzyskanie skradzionych przedmiotów, które wróciły do sprzedaży.
  4. Podejrzanym grozi do 5 lat więzienia za kradzież.

W pierwszym przypadku, do zdarzenia doszło w sklepie z markową odzieżą. Mężczyzna zdecydował się na kradzież takich przedmiotów jak kurtki, spodnie czy polarowe bluzy. Całość skradzionego asortymentu wyceniono na prawie 6 tys. złotych. Złodziej, który miał już w przeszłości problemy z prawem za podobne przestępstwa, został zatrzymany przez ochronę sklepu, a następnie przekazany policji.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w markecie spożywczym, gdzie 30-letni mężczyzna próbował wynieść z sklepu 9 butelek alkoholu o łącznej wartości prawie 900 zł. Dzięki szybkiej reakcji ochrony, sprawca został zatrzymany przed opuszczeniem sklepu z niezapłaconym towarem.

Obydwa przypadki są teraz przedmiotem policyjnego śledztwa. Sprawcy mają już postawione zarzuty i w przypadku ich udowodnienia, grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat. To poważne przestępstwa, które wpływają na poczucie bezpieczeństwa w społeczności lokalnej. Policja przypomina, że kradzież nie opłaca się i zawsze prowadzi do konsekwencji prawnych.


Wg inf z: Policja Katowice