Czy warto spożywać zupy gdy mamy zaparcia?

Zatwardzenie, czy też zaparcie, to dosyć powszechna dolegliwość, która jednak może prowadzić do sporego dyskomfortu i znacząco wpłynąć na obniżenie jakości życia.

W aptekach, a nawet sklepach znajdziesz spory wybór środków, których zadaniem jest ulżyć Twojemu ciału, ale istnieje w pełni naturalne, a przy tym pyszne rozwiązanie, które zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji. Są to zupy!

Zupy to nie tylko pyszny i ciepły „comfort food” – czyli posiłek, który ma poprawić samopoczucie – ale również doskonałe remedium, oferujące liczne właściwości, które mogą pomóc w walce z zaparciami. Sprawdźmy, dlaczego warto włączyć zupy do codziennego jadłospisu oraz w jaki sposób mogą pomóc, gdy układ trawienny odmawia współpracy!

Zupy są łagodne dla układu trawiennego

Zupy są łagodne dla układu trawiennego, co jest szczególnie ważne, gdy zastanawiamy się, co warto jeść na zaparcia. Zwłaszcza te przygotowane z nieobciążających żołądka składników, są przyjazne dla układu trawiennego. Dodatkowo na przykład ciepły rosołek może mieć łagodzący wpływ na żołądek i jelita, pomóc w rozluźnieniu mięśni, a tym samym przyczynić się do lepszej pracy wszystkich organów odpowiedzialnych za usuwanie toksyn z organizmu.

Jeśli więc masz tak zwany „wrażliwy żołądek” lub problemy z zaparciami, rozważ częstsze jedzenie zup! Będzie to nieocenione wsparcie dla Twojego ciała.

A jeśli nie masz czasu, ochoty lub pomysłu na przyrządzanie zdrowych i pożywnych naparów, bulionów czy kremów, możesz skorzystać z gotowych rozwiązań, jak na przykład catering zdrowazupa.pl! W ofercie firmy znajdziesz bogaty wybór pysznych i sycących posiłków w płynie. Co więcej, catering oferuje zupy bez cukru, bez laktozy, bez glutenu oraz wegańskie. Bez problemu więc skomponujesz menu dopasowane do Twoich potrzeb i nawyków żywieniowych!

Dzięki zupom zapewnisz sobie odpowiednie nawodnienie

Dużo mówi się o piciu wody, a niewiele o tym, że przecież nie samą wodą można zapewnić sobie odpowiednią podaż płynów. Zupa jest doskonałym sposobem na to, by przyjąć zalecane 2 litry dziennie!

Zupy, dotyczy to zwłaszcza bulionów oraz posiłków na bazie warzyw, zawierają mnóstwo wody. Jak wpływa to na leczenie zaparć? Odpowiednie nawodnienie jest kluczowe dla zdrowia jelit. Płyny efektywnie zwiększają ich ruchliwość. Poza tym nawodnienie pomaga w rozluźnieniu przetworzonych treści żołądkowych, sprawiając, że łatwiej przechodzą przez układ trawienny.

Jeśli więc cierpisz na uciążliwe oraz nawracające zaparcia, zwróć uwagę na codzienną podaż płynów.

Zupy dostarczają wartościowych składników w łatwo przyswajalnej formie

Nawodnienie to jedno, ale ogólna zawartość talerza również ma ogromny wpływ na zdrowie jelit. Dieta bogata w warzywa i błonnik pozytywnie oddziałuje na układ trawienny, sprawiając, że ten pracuje znacznie wydajniej. A tak się składa, że zupy są doskonałym sposobem na to, by poprawić codzienną dietę.

To dlatego, że do zupy możesz dodać wszystko. Z radością przyjmie strączki, takie jak soczewica w dowolnym kolorze, groch czy ciecierzyca, gruboziarniste kasze – doskonałym dowodem na to jest nasz polski krupnik! – a także nieprzebrane ilości warzyw.

Do zupy możesz dodać też źródła zdrowego i chudego białka, które sprawi, że po posiłku będzie najedzony i zadowolony.

Jeśli więc cierpisz na zatwardzenia, wybieraj zupy z dodatkiem warzyw, chudego białka oraz pełnych ziaren. Te składniki mają bardzo wysoką gęstość odżywczą oraz mnóstwo mikro i makroelementów, takich jak witaminy, minerały oraz tak pożądany przy problemach trawiennych błonnik.

Podsumowując, jedzenie zup przy problemach z zaparciami to pyszny i odżywczy sposób na poprawę zdrowia oraz samopoczucia. Zupy nawodnią, odżywią organizm, a przy okazji w łagodny sposób pobudzą do pracy cały układ trawienny.

Zupy pozwalają w sposób holistyczny podejść do problemów z pracą jelit. Tak że przygotuj sobie (lub zamów w zdrowazupa.pl!) ten pożywny posiłek, rozkoszuj się jego ciepłem oraz doskonałym smakiem, i pozwól zupie zatroszczyć się o potrzeby Twojego ciała!