Nasz rynek pracy zmienia się dynamicznie. Z rynku pracodawcy stał się rynkiem pracownika. O ile taka sytuacja jest korzystna dla kandydatów do pracy, o tyle nasi przedsiębiorcy borykają się brakami kadrowymi. Owszem, miejsc pracy przybywa, jednak pracowników jest coraz mniej. Szczególnie odczuwa to produkcja, przemysł, branża transportowa, sektor budowlany i usługi.

Nie dziwi zatem, że nasi pracodawcy poszukują rąk do pracy na rynkach zagranicznych. Agencje pracy tymczasowej znajdują im pracowników w Europie Wschodniej, Azji, a nawet Afryce. Ponadto zajmują się ich transportem i zakwaterowaniem. Jeśli chodzi o to ostatnie, warto zwrócić uwagę na noclegi pracownicze w Paniówkach. To miejsca nie tylko do spania!

Noclegi pracownicze w Paniówkach — kto z nich skorzysta?

Z noclegów pracowniczych w Paniówkach skorzystają nie tylko cudzoziemcy, ale także nasi rodacy. Kwatery noclegowe przeznaczone są dla Polaków, którzy wyjechali za pracą do innego miasta niż ich rodzinne. Jednak sprawdzą się także w przypadku delegacji lub wyjazdów służbowych. Noclegi pracownicze zapewnią odpoczynek pracownikom, którzy odwiedzili Paniówki w celach biznesowych.

Nie myśl, że lepszym rozwiązaniem jest hotel! Hostele nierzadko zapewniają wyższe standardy za niższą cenę. W hotelu płaci się za rzekomy luksus, który tak naprawdę z dobrymi warunkami ma niewiele wspólnego.

Hostele jeszcze kilkanaście lat temu nie cieszyły się dobrą sławą. Kojarzono je z tanimi hotelami dla robotników. Obecnie chwalą się nienagannymi warunkami i przyjazną, domową atmosferą. Wielu cudzoziemców, jak i naszych rodaków z przyjemnością odpocznie w nich po trudach całego dnia.

Noclegi pracownicze w Paniówkach — miejsca nie tylko do spania!

Paniówki — jakie atrakcje oferują gościom?

Paniówki to miasto położone na Górnym Śląsku w powiecie gliwickim w gminie Gierałtowice. Co ciekawe, pierwsza wzmianka o Paniówkach pojawiła się już w 1361 roku w dokumencie wystawionym przez króla Kazimierza III Wielkiego.

W późniejszych latach Paniówki należały do królestwa Czech. Natomiast w 1763 roku po wojnie austriacko-pruskiej znalazły się w Królestwie Prus, a od 1871 roku weszły do terytorium Niemiec. W 1922 roku, po podziale Górnego Śląska, Paniówki ponownie trafiły do granic Polski.

Z Paniówek blisko już do Gliwic, Rudy Śląskiej i Mikołowa. Oznacza to, że goście noclegów pracowniczych w Paniówkach mają o wiele więcej atrakcji do zobaczenia. Na pewno warto odwiedzić zamek w Chudowie i mieszczące się w nim muzeum. Wystawa narzędzi używanych w średniowieczu na terenach Polski na pewno zaciekawią nie tylko naszych rodaków. Na uwagę zasługują także fragmenty średniowiecznej studni. XVI wieczna latryna to atrakcja, która spodoba się i dorosłym, i dzieciom. Zwiedzając zamek, trudno nie przystanąć przy wystawie kafli piecowych i nie obejrzeć rekonstrukcji dawnego wozu husyckiego.

Przejeżdżając koło Gliwic, dobrze wstąpić do tamtejszej słynnej palmiarni i zobaczyć gliwicką radiostację. Niedaleko, czyli w Zabrzu warto zatrzymać się w Muzeum Górnictwa Węglowego, a także zwiedzić skansen górniczy „Królowa Luiza”.

Pokoje na kwaterach pracowniczych w Paniówkach — wygodne, schludne i dobrze wyposażone

Kwatery noclegowe w Paniówkach oferują pokoje 2-, 3- i wieloosobowe. Oczywiście sporo właścicieli noclegów pracowniczych proponuje wspólne pomieszczenia dla kobiet i mężczyzn, jednak nie każdemu taka integracja przypadnie do gustu. Panowie i panie mogą wybrać osobne pokoje.

W pomieszczeniach noclegowych znajdują się łóżka z zawsze czystą pościelą, szafki, stoliki, krzesła i telewizor. Na terenie obiektu sprawnie działa Wi-Fi, więc goście nie mają problemu z dostępem do internetu.

Aneks kuchenny i wygodna łazienka, czyli co składa się na standardy kwater pracowniczych

W hostelu pracownicy mogą skorzystać z aneksu kuchennego. Nie brakuje w nim kawy i herbaty, a także podstawowych sprzętów służących do tego, aby przygotować prosty posiłek. Właściciele kwater pracowniczych doskonale wiedzą, że obcokrajowcy liczą każdą złotówkę i nie chcą wydawać fortuny, stołując się w drogich barach i restauracjach.

Wspólną łazienkę na korytarzu wyposażono w najpotrzebniejsze akcesoria do utrzymania higieny. Jednak ręczniki szybkoschnące, kosmetyki i suszarkę należy zabrać ze sobą z domu.

Przy hostelu znajduje się parking dla gości, więc zmotoryzowani pracownicy nie martwią się, gdzie postawić samochód.

Obcokrajowcy, jak i Polacy skorzystają ze wspólnego pomieszczenia socjalnego, które przypomina świetlicę. To tam po trudach całego dnia goście mogą wypocząć, oglądając telewizję lub rozmawiając ze współpracownikami.

Właściciele noclegów pracowniczych w Paniówkach zadbali o to, aby ich goście odczuwali przyjazną atmosferę, która przypomina tę domową. Pobyt na obczyźnie jest dla wielu cudzoziemców związany z tęsknotą za domem i bliskimi. Przyjazne nastawienie pomaga im przezwyciężyć ten trudny czas.

https://www.abinoclegi.pl/