Jak wygląda wizyta u fizjoterapeutki uroginekologicznej? Gdzie na fizjoterapię uroginekologiczną w Katowicach?

Żyjemy w czasach, gdzie coraz większa część społeczeństwa jest świadoma tego, jak ważnym aspektem naszego życia jest dbałość o zdrowie. Odchodzi się od schematu, kiedy to po poradę lekarza sięga się, kiedy nasz organizm jest już w stanie krytycznym. Ludzie chcą być świadomi i świadomie do kwestii swojego zdrowia podchodzą. Stosunkowo niedawno pojawiła się nowa metoda leczenia – fizjoterapia uroginekologiczna, chętnie sięgają po nią osoby borykające się z problemami w obrębie miednicy, przepony i krocza.

Co to jest fizjoterapia uroginekologiczna?

Coraz więcej gabinetów fizjoterapeutycznych, jak i ginekologicznych poszerza swoją ofertę o stosunkowo nową technikę leczenia, jaką jest fizjoterapia uroginekologiczna. Jest ona kierowana przede wszystkim do kobiet, które borykają się z problemami miednicy i dolnych dróg moczowych. Fizjoterapia uroginekologiczna cechuje się tym, że oprócz rozwiązania problemu, pomaga w nabyciu świadomości o własnym ciele. Fizjoterapeuta stosuje terapię manualną, ale także pokazuje różnego rodzaju ćwiczenia, które pacjenci w późniejszym czasie będą mogli wykonywać samodzielnie w domu.

Kiedy udać się na fizjoterapię uroginekologiczną?

Do fizjoterapeuty uroginekologicznego powinny udać się m.in. osoby, które:

  • mają problem z nietrzymaniem moczu,
  • borykają się z problemami narządów miednicy,
  • przeszły zabieg cesarskiego cięcia,
  • mają obniżone narządy rodne,
  • planują ciążę,
  • magają się z bolesnymi miesiączkami,
  • odczuwają dyskomfort podczas stosunku seksualnego.

W zależności od dysfunkcji fizjoterapeuta dobierze odpowiednią metodę leczenia. Fizjoterapia uroginekologiczna w Katowicach w SALVEO jest dobrym sposobem na pozbycie się powyższych dolegliwości. Dzięki niej pacjent poznaje działanie własnego organizmu, mięśni, nabywa wiedzę jak zmienić pewne nawyki i styl życia, które mogą przyczyniać się do problemów uroginekologicznych.

Jak wygląda wizyta u fizjoterapeutki uroginekologicznej?

W trakcie pierwszej wizyty u fizjoterapeuty uroginekologicznego przeprowadzany jest szczegółowy wywiad, który pozwala dobrać odpowiednią technikę terapii. Początkowo oceniana jest postawa i sposób, w jaki porusza się pacjent, następnie przeprowadzane jest badanie manualne, terapeuta sprawdza stan miednicy, kręgosłupa, czy przepony. Jeśli pacjent przeszedł operację lub w przypadku kobiet, może to być cesarskie cięcie - wówczas jest również oceniany stan blizny. Po dokładnej analizie stanu zdrowia pacjenta dobierana jest odpowiednia metoda terapii. Fizjoterapeuta uroginekologiczny tak naprawdę podczas każdej kolejnej wizyty przeprowadza wywiad po to, aby sprawdzić, czy dana terapia przynosi pożądane efekty. Zlecane zostają również ćwiczenia w domu.

Przeciwwskazania do podjęcia fizjoterapii uroginekologicznej

Warto podkreślić, że mimo fenomenalnych skutków dla poprawy naszego zdrowia, nie każdy z fizjoterapii uroginekologicznej może skorzystać. Należy wymienić przeciwwskazania takie jak:

  • powikłania w trakcie ciąży,
  • problemy z nadciśnieniem,
  • cukrzyca w trakcie trwania ciąży,
  • niedokrwistość.