Orkiestra MASO w pełnym składzie podczas koncertu
Koncerty w czerwcu 2023

Początek czerwca to dalszy ciąg intensywnej działalności koncertowej Orkiestry MASO.

W piątek 2 czerwca Orkiestra wystąpi w sali koncertowej bytomskiej szkoły muzycznej. Będzie to koncert związany z promocją nowego koncertowego fortepianu pozyskanego dla szkoły ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2022. Orkiestra pod batutą Jurka Dybała towarzyszyć będzie wybitnej pianistce Beacie Bilińskiej i Jej wychowankom – Piotrowi Orlowowi i Michałowi Korzeniowi. W programie dwa koncerty fortepianowe Fryderyka Chopina oraz Uwertura Heroiczna Victora Kosenko.

3 czerwca kwintet instrumentów dętych blaszanych wystąpi dla mieszkańców dzielnicy Koszutka podczas festynu „Pobudka Koszutka”.

Z kolei 4 czerwca Orkiestra pod batutą Jurka Dybała wystąpi w Koncercie finałowym XVI Metropolitalnego Święta Rodziny 2023 w sali koncertowej Miasta Ogrodów. Artyści MASO włączą się do projektu Piotr Nalepa Breakout Tour – Symfonicznie, towarzysząc muzykom zespołu.
Po pracowitym weekendzie muzyków MASO czekają ostatnie w tym roku szkolnym koncerty edukacyjne.

W poniedziałek 5 czerwca o godzinie 10.00 artyści wystąpią w Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej w koncercie „Ze śpiewem i tańcem”. Koncert ten będzie zarazem jednym z wydarzeń dedykowanych dzieciom z niepełnosprawnościami, z udziałem tłumacza artystycznego na polski język migowy.

Kolejnego (6 czerwca) dnia odbędą się dwa koncerty w Domu Kultury na Osiedlu Tysiąclecia. Wystąpią w nich perkusista Oleksii Borisov, flecistka Anastasia Kosiuk, klarnecista Vladyslav Petryk, pianistka Alina Martianova oraz waltornistka Rymma Noha.

 


Fot. ©Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, fot. S. Kusiak


Rezydencja w ramach programu Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca pn. „wspieraMY Ukrainę”,

Orkiestrę MASO wspiera Stowarzyszenie Purpurowe Skrzypce Stradivarius - Polska

Więcej TUTAJ