Katowiccy policjanci znają już tożsamość mężczyzn podejrzewanych o udział w bójce. Serdecznie dziękujemy za rozpowszechnienie komunikatu. Media prosimy o usuniecie wizerunków mężczyzn ze swoich stron.

Do zdarzenia doszło 16 lipca 2022 r. przy ul. Mickiewicza 4 w Katowicach. Z policyjnych ustaleń wynikało, że osoby biorące udział w bójce bawiły się wcześniej w jednej z katowickich dyskotek. Pomiędzy 3 braćmi i ich kolegą a 2 mężczyznami bawiącymi również się w klubie doszło do sprzeczki, która została uspokojona przez ochronę klubu. Mężczyźni zostali poproszeni o opuszczenie lokalu. Kiedy byli już na ulicy, doszło pomiędzy nimi do bójki. 4 z uczestników bójki zostało zatrzymanych przez policjantów oddziału prewencji, którzy zostali alarmowo skierowani na miejsce bójki. Podejrzanym w wieku 18, 19, 24 i 34 lat przedstawiono zarzut udziału w bójce. Nas czas trwającego postępowania zostali objęci policyjnym dozorem. Pozostali dwaj mężczyźni oddalili się z miejsca przestępstwa. Wizerunek osób biorących udział w bójce zarejestrowały kamery monitoringu.

Po publikacji wizerunku w mediach policjanci otrzymali informacje dotyczących tożsamości mężczyzn.

Serdecznie dziękujemy mediom za współpracę i pomoc w rozpowszechnieniu informacji. Media prosimy o usuniecie wizerunków ze swoich stron.