Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Katowice

Remont mieszkania - samodzielnie czy z pomocą profesjonalnej ekipy?

Osoby kupujące mieszkanie , zwykle planują jego remont, Niezależnie od tego czy inwestycją jest lokal w stanie deweloperskim czy też mieszkanie z rynku wtórnego, niemal zawsze konieczne jest przeprowadzenie mniejszych lub większych zmian. Można próbować wykonać je samodzielnie lub powierzyć fachowcom. Które rozwiązanie jest lepsze? Czy samodzielne wykonanie prac zawsze łączy się z oszczędnościami? 

Kiedy budżet nie jest zbyt wysoki. 

Często sam zakup mieszkania pochłania sporą część dostępnych środków. W takiej sytuacji inwestor musi liczyć każdą złotówkę. Planując oszczędności wiele osób decyduje się na samodzielne wykonanie większości prac. Często jednak może się okazać, że jest to tylko pozorna oszczędność. O ile z pomalowaniem ścian raczej każdy powinien sobie poradzić o tyle kompleksowe wykończenia wnętrz wymagają dużo większej wiedzy i umiejętności. Błędy na etapie prac remontowych, takich jak wymiana instalacji, wylewki czy kładzenie gładzi, mogą skutkować poważnymi problemami w przyszłości. Co więcej, ich skutki mogą być trudne do usunięcia i dodatkowo zwiększyć koszty remontu. Samodzielnie rozpoczęty remont często kończy się pilnym wezwaniem profesjonalnej ekipy, która musi usunąć wszystkie powstałe nieprawidłowości i rozpocząć remont niemal od początku. Taka sytuacja wiąże się nie tylko z dużą stratą czasu, ale również pieniędzy. Dlatego, nawet przy niewielkim budżecie, lepiej jest od początku zaufać profesjonalistom. Nie tylko stworzą oni kosztorys, pozwalający na oszacowanie i zaplanowanie wydatków, ale również wskażą niezbędne pracy i te, które można odłożyć na później. 

Remont- inwestycja na lata

Właściciel mieszkania, planując remont, często decyduje się na tymczasowe rozwiązania. Wydawać by się mogło, że jest to sposób na oszczędność. Zwykle jednak prowizoryczne wykończenie towarzyszy nam przez wiele lat. Dlatego, zamiast inwestować w coś co i tak będzie trzeba z czasem wymienić, lepiej od razu wykończyć mieszkanie zgodnie z potrzebami inwestora. Indywidualne podejście ekipy, oferującej kompleksowe wykończenia wnętrz w Krakowie pozwalają na dopasowanie technik i materiałów do możliwości właściciela mieszkania. Czasami już sama rozmowa z fachowcami może przynieść oszczędności, których niedoświadczony inwestor nie jest świadomy. Korzystając z pomocy i wsparcia osób od lat działających w branży remontowej, inwestor nie tylko oszczędza mnóstwo pieniędzy, ale również czasu, którego zawsze brakuje. Dobra ekipa świadczy wsparcie w zakresie zakupu materiałów, wykonania wszystkich prac, a w razie potrzeby również przeprowadzki.