Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Katowice

Wirtualne biuro - czym dokładnie jest?

Wirtualne biuro to bardzo dobre rozwiązanie przede wszystkim dla osób wykonujących wszelkiego rodzaju zdalną pracę. W dodatku korzystanie z tego typu usług znacząco pomaga przy założeniu własnej firmy. Należy pamiętać, że zakładając i rejestrując swój własny biznes należy podać adres siedziby firmy. Początkujący przedsiębiorcy w większości przypadków nie mają odpowiednich funduszy na wynajęcie biura na własność. Natomiast podanie własnego adresu jako adresu siedziby firmy nie zawsze jest możliwe. Z resztą takie działanie nie wpływa dobrze na postrzeganie firmy w oczach kontrahentów czy też klientów. Wirtualne biura powstały właśnie z myślą ułatwienia życia młodym firmom. Co ciekawe rozwiązanie to stosowane jest w Polsce dopiero od kilku lat, jednak ten typ usług ma już 25 lat. Pierwsze wirtualne biuro zostało założone w Stanach Zjednoczonych.

Wirtualne biuro - sposób działania

Wirtualne biuro Warszawa przede wszystkim udostępnia adres możliwy do rejestracji firmy. Najczęściej posiada również przestrzeń przeznaczoną do organizacji spotkań biznesowych czy też konferencji. W ofercie wirtualnych biur znajduje się także obsługa korespondencji. Działa to w następujący sposób: na podany adres biura przysyłane są wszelkiego rodzaju listy i pisma. Pracownicy biura informują przedsiębiorce wynajmującego adres o nadejściu korespondencji. Klient może przyjechać i odebrać ją osobiście, bądź poprosić o zeskanowanie pism i przesłanie ich na swój adres mailowy. W tych przypadkach warto jednak w samej umowie z biurem dodać paragraf zobowiązujący pracowników do poinformowania o nowej korespondencji w dzień jej otrzymania. Jest to istotna kwestia w szczególności przy pismach urzędowych.

Wirtualne biuro - korzyści

Bardzo dużą zaletą wirtualnych biur jest znaczna redukcja kosztów prowadzenia własnej działalności. Wynajęcie biura tego typu to koszt około 200 złotych miesięcznie. Cena ta jest bardzo podobna nawet w przypadku najbardziej reprezentacyjnych lokalizacji w danym mieście. Tutaj trzeba przyznać, że koszt jest naprawdę niewielki w porównaniu do tego co oferują wirtualne biura. Tego typu firmy pomagają również usprawnić funkcjonowanie biznesu. Obsługa korespondencji jaka znajduje się w większości ofert pozwala dodatkowo zaoszczędzić spore ilości czasu, które są niezwykle ważna dla każdego przedsiębiorcy prowadzącego własną działalność gospodarczą.

Wirtualne biuro - dla kogo jest dedykowane?

Tak jak już wspominaliśmy przede wszystkim są to osoby wykonujące wszelkiego rodzaju prace zdalne (copywriting, grafika komputerowa, montaż wideo, programowanie itd.) Wirtualne biura sprawdzają się świetnie również w przypadku młodych przedsiębiorców o ograniczonym budżecie początkowym nie pozwalającym na wynajęcie własnej siedziby. Z rozwiązań tego typu bardzo chętnie korzystają również marketingowcy a także headhunterzy. Z racji na znaczny rozwój popularności wirtualnych biur już wkrótce przedstawiciele wielu innych branż również będzie decydowała się na takie rozwiązanie.