Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Katowice

Wypożyczenie samochodu może bardzo nam ułatwić życie podczas wakacji zagranicą czy nawet podczas podróży po Polsce. Daje nam to ogromną swobodę i wolność od komunikacji miejskiej. Przemieszczanie się autobusami może być na dłuższą metę frustrujące. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na wypożyczenie auta. Takie firmy oferują szeroki wybór samochodów, od aut ekonomicznych do tych sportowych i luksusowych. Robią one wrażenie, co jest dodatkowych atutem takich wypożyczalni. Jednak często osoby, które wypożyczyły auto zapłaciły więcej niż by tego chciały. Dlaczego tak się dzieje? Przed zamówieniem auta warto przeanalizować wszystkie dodatkowe koszty oraz zabezpieczyć się przed zbędnymi wydatkami. Dzięki temu zapewnimy sobie bezpieczne i przyjemne wakacje korzystając z wypożyczonego samochodu.

Ograniczenia

Warto jednak zacząć od wymogów i ograniczeń, jakie zdarzają się w takich firmach. Pierwszym zdecydowanie jest wiek kierowcy. Jeśli jesteśmy świeżym kierowcą, który dopiero co otrzymał plastik, możemy być pewni, że nie otrzymamy takiego samochodu. Większość wypożyczalni oferuje swoje samochody kierowcom powyżej 25 roku życia. Osoby poniżej tego wieku muszą liczyć się dodatkowymi kosztami. Jednak osoby jeszcze poniżej 21 roku życia mogą jak na razie pożegnać się z wypożyczeniem samochodu. Dlatego jeśli chcemy zdecydować się na wynajem samochodów Katowice musimy porządnie przeanalizować cały wyjazd.

Drugą ważną do zapamiętania sprawą jest przekraczanie granicy. Jeżeli mamy zamiar wyjechać zagranicę wypożyczonym autem lub zwiedzić więcej niż jedno państwo, warto poinformować o tym wypożyczalnie. Wyda ona nam specjalny certyfikat, który będzie on wymagany przy kontroli drogowej. Poinformowanie firmy o planie naszej wycieczki leży w naszym interesie i w razie jakiegoś nieszczęsnego incydentu, możemy ponieść ogromne koszty.

 Wynajem samochodów - jakie mogą być dodatkowe opłaty

Ostatnim ograniczeniem jest maksymalny limit kilometrów. Większość wypożyczalni posiada w umowie zapis o maksymalnej liczbie kilometrów, którą możemy pokonać. Z reguły jest ona trudna do przekroczenia jednak, jeśli się to nam uda, firma pobierze dodatkową opłatę.

Koszty wynajmu samochodu

Pierwszym ważnym czynnikiem ogólnego kosztu wypożyczenia samochodu jest czas na jaki pożyczamy auto oraz jego model. Jeżeli zależy nam na atrakcyjnej cenie, warto wziąć pod uwagę model ekonomiczny. Jeśli już wybierzesz jakie auto będziesz chciał wypożyczyć, ukażą Ci się dodatkowe płatne opcje. Musisz je uważnie przeanalizować i oszacować, na które warto się zdecydować. Jedną z takich opcji jest na przykład oddanie samochodu na innym parkingu niż był on docelowo. Dodatkowo, jeśli będziemy chcieli oddać samochód, kiedy firma nie będzie pracować, wiąże się to również dodatkowymi opłatami. Warto więc zaplanować naszą podróż w taki sposób, żeby oddać samochód na tym samym parkingu o odpowiedniej godzinie.

Drugą ważną sprawą jest tankowanie samochodu. Najczęściej możemy się spotkać w wypożyczalniach z taką sytuacją, że otrzymujemy samochód z pełnym bakiem. Jest to oczywiście bardzo przyjemne, jednak należy pamiętać, że musimy samochód oddać również z pełnym bakiem. Dlatego warto dowiedzieć się, gdzie jest najbliższa stacja benzynowa niedaleko parkingu docelowego. Jeżeli nie zatankujemy auta do pełna, firma pobierze dodatkowe opłaty w celu zatankowania. Należy jednak pamiętać, że przeliczniki paliwa nie będą na korzyść kierowcy.

Ostatnią rzeczą, którą dzisiaj wspomnimy to ubezpieczenie. Musimy pamiętać, że wypożyczalnie samochodów nie są związane z firmami ubezpieczeniowymi. Jednak mogą one oferować swoje własne pakiety ubezpieczeń. Jeśli jednak zdecydujemy się na firmę ubezpieczeniową, możemy otrzymać samochód zastępczy z oc sprawcy axa w razie wypadku czy innego nieprzyjemnego incydentu. Jest to bardzo przydatne, ponieważ poważna kolizja nie będzie w stanie opóźnić nam znacząco całego wyjazdu.