Toaleta przenośna z umywalką – także bez przyłącza wodnego!

Toalety przenośne najczęściej umieszcza się tam, gdzie nie ma dojścia do instalacji wodnych i kanalizacyjnych. Możemy korzystać wówczas z toalet wyposażonych w regularnie opróżnianie zbiorniki, a także takich, które dodatkowo posiadają własne umywalki dla pełnego komfortu i czystości!

Większość toalet przenośnych standardowych nie posiada na swoim wyposażeniu umywalki. W takim przypadku użytkownicy są zmuszeni umyć ręce w innym miejscu pod bieżącą wodą lub też powinni zastosować odpowiedni żel dezynfekujący.

Jednak wiele wypożyczalni może zaoferować swoim klientom również takie toalety, które wyposażone są we wbudowane umywalki. Taka toaleta przenośna dostępna jest między innymi w firmie WC Chatka z Warszawy – rodzaje kabin zaprezentowane są bliżej na stronie internetowej.

Co warto wiedzieć o toaletach przenośnych wyposażonych w umywalki? Czy konieczne jest wtedy podłączenie do kabiny przyłącza wodnego? Co można wybrać zamiast toalet z umywalkami? Zapraszamy do sprawdzenia!

Toaleta przenośna z umywalką – co to jest?

Większość toalet przenośnych umywalek nie posiada, ale w użyciu znajdziemy także modele, które posiadają wbudowane umywalki do łatwego mycia rąk. Najczęściej takie wyposażenie posiadają przenośne toalety typu VIP czy premium, czyli wyższej jakości, które są także droższe w wynajmie.

Taka przenośna toaleta może posiadać umywalkę wbudowaną w konstrukcję całej kabiny, co dodatkowo ułatwia jej czyszczenie i dezynfekowanie. Dostępne są również toalety ze standardowymi umywalkami, które przypominają te montowane w łazienkach domowych.

Aby umywalka w kabinie toalety przenośnej działała prawidłowo, potrzebuje wody. Warto jednak wskazać, że woda ta wcale nie musi pochodzić z instalacji wodnej. W użyciu znajdują się także toalety przenośne, które posiadają wbudowane zbiorniki na wodę do umywalki.

W zbiorniku wody do umywalki może zmieścić się nawet około 40 litrów wody. Taka ilość pozwala na umycie rąk przez około 60-80 osób w zależności od ilości zużytej wody. Po tym czasie zbiornik powinien zostać uzupełniony.

Aby zapobiegać nadmiernej utarcie wody, na przykład wtedy, gdy użytkownik zapomni ją zakręcić, stosuje się specjalne pompki, które pozwalają na odcięcie wody po pewnym czasie. Toaleta może także posiadać czujnik lub wypuszczać wodę tylko przez określony czas. Bardziej zaawansowane modele kabin mogą być też wyposażone w podgrzewacze wody.

Warto przy tym wskazać, że możliwe jest także wypożyczenie toalety przenośnej, która pozwala na podłączenie jej do instalacji wodnej. Wówczas woda może być doprowadzana stale do kabiny, także w celu spłukiwania wodą nieczystości.

Toaleta przenośna z umywalką – co zamiast niej?

Może zdarzyć się, że wtedy, gdy potrzebna jest przenośna toaleta wynajem modelu z umywalką nie będzie możliwy. Co można wtedy zrobić, aby zapewnić użytkownikom możliwość umycia rąk?

W takiej sytuacji wypożyczalnia toalet przenośnych może zaproponować wynajem specjalnych umywalek w formie stacji. Stacje do mycia rąk pozwalają na łatwe ich umycie. Przy stacjach znajdują się także dozowniki do mydła oraz ręczniki papierowe. Zbiorniki stacji pozwalają na napełnienie ich nawet 160 litrami wody.

Toaleta przenośna z umywalką – gdzie ją wynająć?

Aktualnie wiele firm prowadzących wynajem toalet przenośnych posiada w swojej ofercie także te modele, które wyposażone są w umywalki. Także możemy zamówić w nich stacje do mycia rąk.

Dobre firmy, w tym firma WC Chatka z Warszawy, nie tylko dostarczają toalety i inne sprzęty, ale zapewniają także kompleksowy serwis przenośnych toalet dla pełnego zadowolenia klientów.

1000 Znaków do wykorzystania