Pod koniec VIII klasy uczniowie przystępują do testu ósmoklasisty. Jest to test kończący szkołę podstawową, którego wynik ma również znaczenie dla dostania się do wybranej szkoły średniej. Jak zatem pomóc swojemu dziecku w uzyskaniu najlepszych wyników?

Nowy test ósmoklasisty to egzamin niezbędny do zakończenia szkoły podstawowej. Chociaż nie ma minimalnego limitu punktowego do jego zaliczenia, to jednak warto wskazać, że jego wynik ma znaczenie dla przyszłości ucznia.

Dobrze napisany egzamin ósmoklasisty jest wstępem do najlepszych szkół średnich – także tych prestiżowych i obleganych, dlatego też warto się do niego przyłożyć!

Nauka w domu to podstawa, ale w wielu przypadkach jest ona niewystarczająca. W takim przypadku przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty może odbywać się również z pomocą korepetytorów oraz na specjalnych kursach przygotowawczych, na przykład organizowanych przez szkołę Pitagoras z Warszawy.

Jaka forma nauki będzie najlepsza, aby zaliczyć ten test do liceum z najlepszym wynikiem?

Test ósmoklasisty – samodzielna nauka

Gdy uczeń nie ma problemów z samodzielnym opanowaniem materiału, wówczas korepetycje czy kursy na ogół nie są potrzebne. Warto jednak pamiętać o tym, że regularne powtórki i wykonywanie testów w domu pozwoli na uzyskanie jeszcze lepszych wyników.

Do dyspozycji mamy wówczas nie tylko podręczniki czy ćwiczenia, z których dziecko korzysta w szkole, ale także dodatkowe publikacje książkowe i on-line, na przykład repetytoria czy testy, na przykład można wykonać test ósmoklasisty on-line.

Własne materiały udostępniają również wydawnictwa dostarczające podręczniki przeznaczone do szkoły podstawowej. Możemy skorzystać z materiałów na:

  • test ósmoklasisty Operon
  • test ósmoklasisty Nowa Era
  • test ósmoklasisty WSiP

Warto jednak wskazać, że jeśli marzeniem jest dostanie się do bardzo popularnej szkoły średniej, gdzie konkurencja jest bardzo duża, najlepiej zdecydować się na dodatkowe wsparcie.

Test ósmoklasisty – korepetycje i kursy

Aktualnie wielu rodziców zapisuje swoje pociechy na specjalne korepetycje oraz kursy dla ósmoklasistów, które prowadzone są przez prywatne szkoły. To doskonała inwestycja w ucznia, który chciałby uzyskać najlepsze wyniki!

Chociaż korepetycje są wybierane wtedy najczęściej, to jednak warto wskazać, że w większości przypadków lepszym rozwiązaniem będą kursy przygotowawcze przeznaczone dla ósmoklasistów. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Przede wszystkim zajęcia te odbywają się w małych grupach, najczęściej od 3 do 10 osób. Dzięki temu kursy są przystępne cenowo, a przy tym nauczyciel może poświęcić uczniom dużo czasu. Wiele szkół, na przykład wspomniana szkoła Pitagoras dzielą uczniów na grupy w zależności od zaawansowania, dlatego też można wtedy łatwiej uzyskać jeszcze lepsze efekty dopasowane do poziomu danej grupy.

Podczas zajęć prowadzone są powtórki, a także rozwiązywane są różne testy. Elementem kursów jest także test ósmoklasisty próbny, który ma na celu sprawdzenie przygotowania ucznia do napisania tego egzaminu.

Do wyboru mamy zajęcia przygotowujące na:

  • test ósmoklasisty polski
  • test ósmoklasisty matematyka
  • test ósmoklasisty angielski

Podsumowując, jeśli chcemy zapewnić dziecku lepszy start w przyszłość, warto zapewnić mu odpowiednie wsparcie także na zakończenie szkoły podstawowej – odpowiednie kursy oraz korepetycje w Warszawie to sprawdzony wybór!

Test ósmoklasisty – jak pomóc dziecku w uzyskaniu najlepszego wyniku?

1000 Znaków do wykorzystania