Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Katowice

Lakiernik samochodowy czy oklejanie samochodu foliami?

Karoserię samochodową można nie tylko przemalować, ale także okleić. Na co lepiej się zdecydować?

Rysy na lakierze, odpryski, a nawet większe uszkodzenia powstałe w wyniku kolizji. Z drugiej strony znudzenie obecnym kolorem czy jego nieestetyczny wygląd w opinii właściciela. Gdy chcemy nadać karoserii odpowiedni wygląd, prace te może wykonać dla nas lakiernik samochodowy, ale do wyboru mamy także usługi polegające na oklejaniu samochodów.

Lakierowanie to usługa znana od lat – oferowana przez wiele serwisów, na przykład serwis samochodowy Lipski. Ciekawą alternatywą dla usług, które oferuje nam lakiernik, jest oklejanie aut – nie tylko w celach reklamowych.

Jakie są główne zalety i wady tych dwóch metod? Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym przez nad poradnikiem!

Lakiernik samochodowy polakieruje auto od nowa

W warsztacie oferującym lakiernictwo samochodowe możemy skorzystać z usługi lakierowania samochodu w całości albo w części. W przypadku dodatkowych uszkodzeń blacharki, blacharz samochodowy także może wykonać określone prace. Doświadczony blacharz lakiernik Warszawa czy w innej miejscowości będzie mógł zapewnić nam kompleksową obsługę w przypadku problemów z karoserią.

Lakierowanie auta daje trwały efekt – to jednak czasochłonna i kosztowna procedura. Do jej wykonania wykorzystuje się profesjonalne lakiery do samochodu, a prace prowadzi się w specjalnych pomieszczeniach, które tworzą optymalne warunki.

Na lakierowanie możemy zdecydować się wtedy, gdy chcemy nadać samochodowi nowy wygląd, chcemy usunąć usterki karoserii – rysy, odpryski, wady lakieru. Prace mogą być prowadzone także bez demontażu elementów karoserii – stosuje się wtedy metodę SPOT.

Oklejanie samochodu – alternatywa dla lakiernika samochodowego

Jednak lakiernictwo Warszawa czy w innym mieście nie jest jedynym sposobem na to, aby nadać odpowiedni wygląd karoserii. Alternatywnym rozwiązaniem jest oklejanie samochodów specjalnymi foliami.

Oklejanie samochodów to usługa najczęściej kojarzona z marketingiem – naklejki umieszcza się na samochodach firmowych, aby pełniły rolę mobilnej przestrzeni reklamowej. Warto jednak wskazać, że samochód można okleić także wtedy, gdy chcemy zamaskować wady lakieru albo całkowicie zmienić jego kolor. Do wyboru jest wiele typów folii – także takich, które dają efekty niemożliwe do uzyskania przez lakiery samochodowe.

Naklejenie folii nie tylko pozwala na zmianę wyglądu pojazdu, ale również zabezpiecza lakier przed uszkodzeniami. Dodatkowo, folię można w każdym momencie zdemontować bez szkody dla karoserii.

Z drugiej strony folie nie zawsze są wyjątkowo trwałe – mogą zacząć odklejać się na krawędziach, blaknąć pod wpływem promieniowania UV.

Lakiernik samochodowy czy oklejanie samochodu – zatem kogo wybrać?

Zarówno lakierowanie, jak również oklejanie samochodów ma swoje zalety oraz wady.

Jeśli chodzi o koszty, to więcej zapłacimy za usługi, które wykonuje lakiernik samochodowy cennik zależny jest głównie od modelu auta oraz wybranego lakieru. Z drugiej jednak strony efekt będzie trwały. Folie, chociaż także mogą wytrzymać przez lata, z czasem mogą zacząć się odklejać i przestać wyglądać estetycznie.

Gdy szukamy ofert lakierników, wystarczy, że do wyszukiwarki internetowej wpiszemy słowa takie jak:

  • lakiernik samochodowy warszawa

  • lakiernik warszawa

  • blacharz samochodowy warszawa

Do skorzystania ze swoich usług w zakresie lakierowania samochodów zaprasza firma Lipski.