Materac dla dwojga – jaki wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Szukasz idealnego materaca dla dwojga? Zależy Ci na tym, aby ze swoją drugą połówką spać w komfortowych warunkach i każdego dnia budzić się z energią do życia? Musisz poświęcić nieco więcej czasu na analizę dostępnych opcji i wybór materaca dopasowanego do swoich potrzeb i preferencji. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze modelu dla dwóch osób, aby zagwarantować sobie wygodę i bezpieczeństwo snu.

Materac spełniający oczekiwania dwóch osób

Spanie z drugą osobą wymaga tego, aby w zakresie wyboru materaca pójść na małe kompromisy. Jest to związane z tym, że produkt ten musi spełniać oczekiwania dwóch osób. Rzadko jest tak, że oboje użytkowników oczekuje takiej samej twardości i grubości materaca. W związku z tym należy dokładnie sprawdzić dostępne możliwości i wybrać produkt, który wpisuje się w potrzeby pary i jednocześnie dla obu osób będzie wygodny i bezpieczny w użytkowaniu. To klucz do osiągnięcia obopólnych korzyści.

Model tłumiący ruchy drugiej osoby

Jaki materac sprawdzi się dla pary? Z pewnością taki, który posiada właściwość tłumienia ruchów drugiej osoby. To bardzo ważne, aby obojgu zapewnić komfortowy i wygodny sen. W trakcie snu często się wiercimy, przekręcamy z boku na bok itd. Zdarza się też tak, że jedna z osób budzi się zdecydowanie szybciej. Jeżeli źle dobierzesz materac, to każdy taki ruch będzie bardzo odczuwalny, co może prowadzić do przebudzeń drugiej osoby. W konsekwencji będzie ona niewyspana i wstanie w dużo gorszym humorze. Właśnie dlatego rekomendujemy zakup wysokiej jakości modeli, które tłumią ruch i minimalizują ryzyko obudzenia drugiej osoby. Doskonale sprawdzają się tu m.in. materace sprężynowe kieszeniowe z systemem Multipocket. Wysokiej jakości modele znajdziesz tutaj: https://sembella.pl/pl_PL/kategoria/materace-sprezynowe.

Materace z dzieloną powierzchnią spania

Jeżeli pomiędzy dwiema osobami występuje wyraźna różnica wzrostu i wagi, to wybór materaca o jednakowej twardości na całej powierzchni może być złym pomysłem. Wówczas warto rozważyć zakup dwóch pojedynczych materaców lub modelu, który posiada dzieloną powierzchnię spania. Te ostatnie materace wykonywane są w ten sposób, aby po obu stronach gwarantowały inne właściwości. Dzięki temu każdy zyskuje powierzchnię snu idealnie dopasowaną do swoich potrzeb i preferencji.

Jak dobierać twardość materaca?

Jeżeli parametry obu osób są zbliżone, to z powodzeniem można pokusić się o zakup jednego dużego materaca. Dostępne twardości to: H1, H2, H3, H4 i H5. Standardem jest, że najczęściej wybiera się modele z oznaczeniami H2 i H3, które są średnio twarde i uniwersalne. Przeznaczone są dla osób o wadze od 50 do 100 kilogramów, dzięki czemu doskonale wpisują się w potrzeby wielu par w Polsce. Oczywiście wybór ma charakter indywidualny, dlatego warto dopasować twardość, grubość i rozmiar materaca bezpośrednio do swoich potrzeb oraz wymiarów stelaża łóżka.