Koncert w hołdzie Chopinowi i solidarności z Ukrainą w Katowicach
W sercu Katowic zagości muzyka, która przełamuje granice i łączy serca. W najbliższy piątek, mieszkańcy będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu, które jest hołdem dla Fryderyka Chopina oraz gestem solidarności z Ukrainą. Niech ten wieczór stanie się wyrazem wspólnych nadziei i marzeń, opowiedzianych językiem muzyki.
  1. Koncert „Muzyka naszych narodów” odbędzie się w ramach obchodów urodzin Fryderyka Chopina oraz drugiej rocznicy agresji Rosji na Ukrainę.
  2. Zorganizowany zostanie 2 marca o godzinie 18.00 w Katowice Miasto Ogrodów – sala koncertowa.
  3. Wydarzenie będzie bezpłatne, lecz organizatorzy sugerują dokonywanie rezerwacji.
  4. Wystąpi znany fortepianista Andrzej Wierciński, dyrygent Vitalij Liashko oraz Orkiestra NUSO Charków.
  5. W repertuarze znajdą się dzieła Chopina oraz „Symfonia Ukraińska” Mychajła Kałaczewskiego w opracowaniu Wiktora Honczarenki.

Katowice ponownie stają się miejscem, w którym muzyka przełamuje wszelkie bariery. Wydarzenie, zatytułowane „Muzyka naszych narodów”, jest wyjątkową okazją do uczczenia geniuszu Fryderyka Chopina oraz do wyrażenia wsparcia dla Ukrainy. W szczególny sposób zaprezentowany zostanie dorobek Mychajła Kałaczewskiego, którego „Symfonia Ukraińska” w wykonaniu Orkiestry „Nadiia”, wzrusza do głębi, otwierając przed słuchaczami bogaty świat ukraińskiego folkloru.

Andrzej Wierciński, talent, który zdobył uznanie międzynarodowej publiczności, zabierze nas w podróż przez arcydzieła Chopina. Jego wykonanie II Koncertu fortepianowego f-moll op. 21 jest oczekiwane z wielkim zainteresowaniem.

Orkiestra NUSO Charków, która znalazła swój nowy dom w Polsce po tragicznych wydarzeniach w Ukrainie, pod batutą Vitalija Liashko, zaprezentuje emocjonalne aranżacje ukraińskiej muzyki. Ich muzyka jest mostem łączącym kultury i serca, przypominając o sile i odwadze narodu ukraińskiego.

Wszystkich, którzy pragną doświadczyć mocy muzyki, która łączy i leczy, zachęcamy do udziału w tym niezwykłym wieczorze. Alicja Kotyl, która poprowadzi koncert, przewodniczyć będzie temu wieczorowi pełnemu emocji i muzycznych uniesień.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, aby wspólnie celebrować muzykę, która staje się mostem pomiędzy narodami i kulturami, przynosząc nadzieję na lepsze jutro.


Na podstawie: Katowice Miasto Ogrodów