Katowiccy policjanci pojawili się na drogach miasta z „Mikołajkowym głosem drogowym”. Policjanci rozmawiali z kierującymi pojazdami o bezpieczeństwie na drodze i przypominali, jak ważne jest prawidłowe oświetlenie pojazdów poruszających się w ruchu drogowym. Kierowcy za wzorową postawę mogli liczyć na prezent od Świętego Mikołaja.

6 grudnia z okazji Mikołajek, na katowickich drogach można było spotkać policyjnych profilaktyków i policjantów drogówki rozmawiających z mieszkańcami o bezpieczeństwie. Mikołajki to czas, który rozpoczyna okres świąteczny. To również dzień, w którym każdy z nas oczekuje na prezent. Dlatego też katowiccy policjanci wcielili się w rolę Mikołaja, w celu nagrodzenia za wzorową postawę kierujących pojazdami szerząc „Mikołajkowy głos drogowy”.

Pod szczególną uwagą stróżów prawa znalazło się oświetlenie pojazdów poruszających się drogami naszego miasta. Policjanci sprawdzali stosowanie się kierowców do obowiązku używania wymaganych przepisami świateł od świtu do zmierzchu oraz w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza. Z uwagi na Mikołajki stróże prawa za wzorową postawę kierujących nagradzali czapeczkami Świętego Mikołaja.

Okres zimowy, a co za tym idzie mgły, opady deszczu, śniegu i wcześniejszy zmrok. To czas, kiedy prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzeń drogowych wzrasta kilkakrotnie. Ogromny wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, w szczególności pieszych, ma używanie wymaganych przepisami świateł. Działania policjantów w tym zakresie prowadzone są w celu uzmysłowienia kierującym, jak ważne jest stosowanie się do przepisów dotyczących oświetlenia pojazdu, a także uświadomienia, kiedy można korzystać ze świateł do jazdy dziennej.

Pamiętajmy o obowiązujących przepisach, tak aby każdy mógł bezpiecznie dotrzeć do celu.