Gdzie najlepiej spędzić urlop na wyspie Krk?

Urlop to czas, w którym wszystko czego pragniemy to odpoczynek. Ma być to relaks od trosk życiowych, problemów zawodowych czy rodzinnych. Postanowiliśmy dla was przybliżyć największą wyspę w Chorwacją, jaką jest Krk. Gdzie najlepiej spędzić tam urlop? Po więcej szczegółów na ten temat, zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Jak dojechać na wyspę Krk?

Obecnie najczęstszą opcją wybieraną przez turystów jest samolot. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest to najwygodniejsza, najbezpieczniejsza i najszybsza forma dotarcia z punktu A do punktu B. Na wyspie Krk jest lotnisko Rijeka, co znacznie ułatwia dostanie się na wskazane miejsce. Jeżeli chodzi o miejsce wylotu, to ogromnym plusem jest to, że w Polsce można dolecieć tam z różnych miast. Najwięcej lotów jest oczywiście z Warszawy, natomiast na lotnisko w Rijece dotrzemy również z Krakowa oraz Gdańska. Należy również pamiętać o tym, że przeważnie są to loty z jedną przesiadką, a czas trwania podróży to niecałe 6h z przesiadką, aczkolwiek jest to uzależnione od połączeń lotniczych.

Oczywiście, są też inne możliwości dotarcia na wyspę Krk, a jedną z najbardziej popularnych jest autobus. To właśnie nim będzie trzeba dotrzeć z Rijeki na wyspę, aczkolwiek tutaj jest naprawdę spory wybór. Warto jednak zarezerwować miejsce wcześniej i co najważniejsze, korzystać z linii autoryzowanych przez lotnisko, ponieważ może się okazać, że zamiast na wyspie, to zostaniemy pozostawieni "w szczerym polu", co nie byłoby dobrym rozwiązaniem.

Miasto Krk

Skoro jesteśmy na wyspie Krk, to z pewnością miejscem, które warto odwiedzić jest Krk. Co ciekawe, jednym z ważniejszych zabytków są mury miejskie, które mają już ponad 2000 lat! To ogromna atrakcja, którą jak najbardziej trzeba zobaczyć będąc w tym mieście. Sercem miasta jest Vela Placa, czyli miejsce handlu w okresie renesansu. To tutaj była kolebka handlu, a ponadto na samym placu można zobaczyć XVI-wieczną studnię i wieżę.

Innym miejsce, gdzie warto pójść jest Kamplin. To miejsce, gdzie w przeszłości były rozgrywane turnieje jeździeckie, a nieopodal jest jedna z wizytówek miasta - zamek Frankopanów. Ukończony został w 1 poł. XIV wieku, a zamieszkujący go Frankopani byli arystokratyczną rodziną. Obok zamku jest zabytkowa katedra, która wyróżnia się na tle reszty. Podczas spaceru koniecznie musicie odwiedzić lokalne klasztory - gwarantujemy, że będzie to świetny spacer, ponieważ wąskie uliczki i malowniczy klimat zdecydowanie sprawiają, że człowiek od razu cieszy się życiem i pięknem wyspy Krk.

Njivice

Njivice to miejsce, które przede wszystkim wyróżnia się portem, ale jest to miejsce o wiele bardziej spokojne od pozostałych miejscowości na wyspie Krk. Jest tutaj wiele kawiarni i mniejszych restauracji, w których można spróbować lokalnych specjałów. Ciekawostką jest "Rajski put" (rajska droga), która jest promenadą o długości 6 km i trasa prowadzi z Malinskiej do Njivic. Przy okazji będziemy mogli nacieszyć się pięknymi widokami oraz zapachem lasu piniowego. Chcąc spędzić urlop w Njivice warto sprawdzić oferty ze strony https://nawakacje.eu/wczasy/chorwacja/wyspa-krk/njivice/.

Baška

Ostatnią miejscowością, o której sobie powiemy więcej jest Baška. Jest to miasto, które znajduje się na Szlaku Głagolicy, a ponadto jest wiele plaż, na których będzie można spokojnie odpocząć wraz z całą rodziną. Jeżeli zabieramy ze sobą dzieci, to na pewno będą zachwyceni całym klimatem wyspy Krk. Baška jest położona nad Morzem Adriatyckim i gwarantujemy wam, że widoki będą zapierać dech w piersiach.

Jednym z kluczowych miejsc w Bašce jest kościół św. Jana, który jest zlokalizowany na górce, a zarazem jest punktem widokowym. Co ciekawe, można z niego zobaczyć zatokę w całej okazałości, a dodatkowo wśród nich nich są ruiny zamku, który pochodzi z XIII wieku, a został później spalony przez Wenecjan.