Szklana fasada jest wizytówką firmy. Jeśli jest zaniedbana, pojawiły się na niej smugi bądź zarysowania, sprawia negatywne wrażenie i co za tym idzie — odstrasza klientów lub petentów. Nie martw się! Szklaną elewację można umyć szybko, wykorzystując szczotki teleskopowe. Za chwilę wszystko Ci zdradzimy.

Teleskopowe mycie szklanych elewacji — szybkie, ekologiczne i efektywne!

Mycie szklanej elewacji — dlaczego jest koniecznością?

Szklane elewacje należą do najbardziej widowiskowych, niestety, kiedy się ubrudzą, ich czar pryska. Wszelkie zabrudzenia, które osiadły na przeszkleniach, odbierają im estetykę i negatywnie wpływają na wizerunek przedsiębiorstwa. Dlatego tak ważne jest regularne mycie szklanych fasad. Na szczęście przeszklenia mają wiele plusów. Przede wszystkim łatwo jest utrzymać je w czystości. Ponadto szklane elewacje są odporne na warunki atmosferyczne, długo utrzymują ciepło i wyciszają budynek. Ich główną zaletą jest jednak to, że wzbogacają przestrzeń architektoniczną. Nic zatem dziwnego, że najczęściej szklane elewacje wykorzystuje się w budynkach użyteczności publicznej, biurowcach, pasażach, budynkach handlowych.

Istnieją trzy sposoby mycia elewacji — za pomocą szczotek teleskopowych, podnośników koszowych i z zastosowaniem metody alpinistycznej. To, która z nich jest najlepsza, w dużej mierze zależy od wysokości i rodzaju zabrudzenia budynku. My skupimy się na technice teleskopowej.

Mycie szklanej elewacji z wykorzystaniem szczotek teleskopowych

Podstawą efektywnego mycia elewacji, jest dobrze dobrany sprzęt. Do czyszczenia szklanych fasad budynków, których wysokość nie przekracza 18 metrów, stosuje się zazwyczaj szczotki teleskopowe. Urządzenia te myją przeszklenia szybko i sprawnie.

W polskim budownictwie dominuje architektura łącząca kilka różnych rodzajów powierzchni. Mycie teleskopowe zostało stworzone z myślą o miejscach położonych wyżej. Myjką teleskopową można wyczyścić elewacje z poziomu ziemi, bez konieczności używania podnośników koszowych.

Jak dobrać nakładki szczotek teleskopowych?

Nakładki na szczotki teleskopowe różnią się rozmiarem, kształtem, materiałem wykonania i rodzajem dyszy. Jeśli chodzi o rozmiar, warto dostosować go wielkości czyszczonej powierzchni. Czasami wybrane elementy elewacji wymagają tego, aby zastosować szczotki teleskopowe różnej wielkości. Ma to ogromne znaczenie w przypadku zdobień lub drobniejszych fragmentów. Mniejsze szczotki cechuje większa moc punktowa, a co za tym idzie — czyszczą dokładniej.

Materiał, z którego wykonuje nakładki na szczotki teleskopowe to najczęściej nylon lub włosie naturalne. Pierwsze idealnie dopasowują się do kształtu szczotki i jest bardziej wytrzymałe, natomiast drugie — zapewniają efektywne mycie także trudno dostępnych miejsc.

Najpopularniejszym kształt szczotki teleskopowej to prostokąt, choć na rynku dostępne są także modele o kształcie radialnym.

Do szczotki teleskopowej zazwyczaj dobiera się dyszę, która wykorzystuje moc strumienia punktowego lub rozpylającego. Pierwszy działa na tej zasadzie, że woda uderza w powierzchnię bezpośrednio w jednym miejscu, skutecznie więc usuwa zabrudzenia nagromadzone przez długie miesiące. Natomiast szczotka rozpylająca pracuje o wiele szybciej, jednak lepiej sprawdzi się w przypadku mycia większych budynków o nieregularnej strukturze.

Teleskopowe mycie elewacji, czyli woda demineralizowana w akcji

Teleskopowe mycie elewacji najczęściej opiera się na zastosowaniu wody demineralizowanej. Otrzymuje się ją w procesie odwróconej osmozy (następuje jej całkowite oczyszczenie), co zapewnia natychmiastowe i długotrwałe rezultaty.

Jakie zalety ma mycie szklanych fasad wodą demineralizowaną? Przede wszystkim:

  • gwarantuje 100% bezpieczeństwa szkłu i elementom aluminiowym bądź metalowym,
  • zapewnia mycie bez smug i zacieków,
  • woda demineralizowana ma pH 5,5, co sprawia, że na powierzchni szkła wytwarza się warstwa antystatyczna (odpycha zabrudzenia),
  • ogranicza konieczność użycia chemii tak szkodliwej dla środowiska naturalnego (jest w pełni ekologiczna),
  • gwarantuje bezpieczną i wydajną pracę.

To jednak nie koniec. Czyszczenie szklanych powierzchni wodą demineralizowaną z zastosowaniem szczotek teleskopowych jest o wiele tańsze niż użycie podnośników koszowych czy wykorzystanie metody alpinistycznej.

Teraz już wiesz, że elewację ze szkła wymyjesz szybko, a Twój budynek na nowo stanie się reprezentacyjny. Jeśli postawisz na sprawdzoną ekipę fachowców ani się spostrzeżesz, kiedy Twój biurowiec, obiekt użyteczności publicznej czy galeria handlowa zalśnią czystością.

Sprawdź naszą ofertę na stronie https://www.elevatio.pl/mycie-elewacji-szklanych.html