Albumy na zdjęcia wklejane – zachowaj wspomnienia najważniejszych chwil

Uwiecznianie ważnych chwil, krajobrazów, bliskich osób czy domowych pupili na fotografiach, nikogo już nie dziwi. I nie trzeba być profesjonalistą, by tworzyć wyjątkowe zdjęcia. Jak jednak na tle fotografii zapisywanych najczęściej w telefonie czy na komputerze wypada album na zdjęcia wklejane? Okazuje się, że coraz chętniej wracamy do klasycznych albumów z fotografiami.

Album na zdjęcia wklejane – fotografie, o których nie zapomnisz

Od kiedy przestawiliśmy się na fotografowanie smartfonami i aparatami cyfrowymi, robimy niezliczoną liczbę zdjęć. Album na zdjęcia wklejane mógłby się wydawać w tym przypadku przeżytkiem, bo fotografie przechowujemy na komputerach, w pamięci urządzeń mobilnych czy na dyskach zewnętrznych. Jednak nic bardziej mylnego!

Fotografie przechowywane elektronicznie łatwo stracić, a co najważniejsze, przy dużej ich liczbie po prostu o nich zapominamy. Mając do dyspozycji album z wklejonymi zdjęciami, zasiadamy wspólnie z bliskimi osobami i wspominamy najważniejsze chwile. To znacznie przyjemniejsze i przyjmujące wyjątkową formę wydarzenie, do którego pałamy dużą sympatią.

Albumy na zdjęcia – zalety

Albumy na zdjęcia, choć zajmują więcej miejsca niż fotografie przechowywane np. w telefonie, budzą sentyment. Poza tym dają wolność wyboru – od nas bowiem zależy, w jaki sposób uporządkujemy fotografie, które z nich umieścimy na pierwszych, a które na ostatnich stronach. W ten sposób jesteśmy w stanie stworzyć historię danego wydarzenia, po kolei umieszczając fotografie np. związane z rozwojem najmłodszej pociechy.

Album na zdjęcia wklejane – pełna dowolność wyboru

Stawiając na album na zdjęcia wklejane, na każdej stronie można umieścić dowolną liczbę fotografii, nawet zestawiając ze sobą te, które są w innych formatach. Ograniczeniem jest tu tylko rozmiar każdej strony albumu. Albumy cyfrowe najczęściej nie dają takiej możliwości.

Album do wklejania zdjęć – chaos czy system?

Album do wklejania zdjęć, ten najbardziej tradycyjny, pozwala nam umieszczać zdjęcia w lubiany sposób – stosując własny system, np. zestawiając ze sobą zdjęcia z konkretnego okresu czy dotyczące danego wydarzenia. Jeśli zaś nie lubimy regularności, planowania, co i gdzie ma zostać umieszczone, w albumie do wklejania zdjęć fotografie umieścimy nawet dość chaotycznie, aby z każdą kolejną fotografią czuć przyjemne zaskoczenie. Nigdy bowiem nie wiadomo, co znajdzie się na następnej stronie!

Album fotograficzny – przewaga nad fotografią cyfrową

Usterka w komputerze, zalanie smartfona czy przypadkowe usunięcie folderu ze zdjęciami – to ryzyko bezpowrotnej utraty najważniejszych fotografii. Wybierając album fotograficzny, w którym umieszczamy zdjęcia, nie musimy się martwić o usterki elektroniczne. Album układamy na półce lub chowamy w szafce i nasze fotograficzne pamiątki z najważniejszych chwil pozostają bezpieczne.

Album na wklejane zdjęcia – dla kreatywnych

Album na wklejane zdjęcia to nie tylko rodzinna pamiątka, ale i świetny pomysł na prezent dla osób kreatywnych. Dla artystycznych dusz, które poprzez wybieranie, wklejanie i podpisywanie fotografii realizują swoje najwymyślniejsze wizje. Sprawdź również artykuł Planer personalizowany – idealny pomysł na prezent świąteczny. Zobacz, czym wyróżnia się ten produkt i zdecyduj, czy jako podarunek ofiarujesz bliskiej osobie album na zdjęcia, czy wyjątkowy planer.