Planujesz inwestycję w nieruchomości? Odkryj nowe inwestycje w Katowicach

Rynek nieruchomości w Katowicach rozwija się dość prężnie. Nowe inwestycje mieszkaniowe pojawiają się tutaj w każdym kwartale. Kupujący chętnie korzystają z szerokiej oferty sprzedażowej nowych mieszkań. Najczęściej decydują się na mieszkania na osiedlach oddalonych od centrum o 2-3 km, z dobrym węzłem komunikacyjnym i w otoczeniu zieleni. Poznaj najnowsze i najczęściej oglądane inwestycje mieszkaniowe w Katowicach!

Mieszkania przy Ceglanej

Nowe inwestycje w Katowicach to chociażby Rondo Ceglana i Ceglana Park w Zespole Dzielnic Zachodnich. Oba budynki powstają przy ulicy Ceglanej oddalonej od centrum miasta zaledwie o 2,5 km. Osiedle Rondo Ceglana składać się będzie ze 119 lokali mieszkaniowych w ośmiokondygnacyjnym budynku z dwiema kondygnacjami podziemnymi. Możesz tu kupić mieszkania o powierzchni od 25 do 109 m2. Ich ceny wahają się od 7 020 do 10 070 zł/m2. Nowe mieszkania będą miały dostęp do komórek lokatorskich, balkonów i tarasów. Na parterze budynku od strony ulicy dostępne będą lokale usługowe. Nieopodal inwestycji Rondo Ceglana znajduje się park, obiekty handlowe, rozrywkowe, rekreacyjne oraz edukacyjne.

Z kolei inwestycja Ceglana Park składać się ma łącznie z 9 wielorodzinnych budynków. Na czterech kondygnacjach znajdować się ma 750 mieszkań 1-, 2-, 3- i 4-pokojowych o powierzchni od 30 do 120 m2. Koszt zakupu metra kwadratowego lokali w Ceglanej Parku kosztować będzie od 8 299 do 10 300 zł. Na osiedlu znajdować będą się place zabaw, tężnia solankowa, staw z pomostem oraz aleja parkowa.

Słoneczne Apartamenty przy Wiertniczej

Mieszkańcy Katowic interesują się również inwestycją przy Wiertniczej na zbiegu Bogucic i Dąbrówki Małej. Słoneczne Apartamenty oddalone są od centrum miasta o 3,5 km. Inwestycja będzie gotowa do odbioru już niebawem. Całość składa się z 77 mieszkań usytuowanych na 12 kondygnacjach. Tutaj możesz kupić mieszkania 1-, 2-, 3- i 4-pokojowe o powierzchni od 33 do 85 m2. Ceny nieruchomości kształtują się tutaj od 286 122 do 641 197 zł.

Dużą zaletą inwestycji jest niesamowity widok rozciągający się na pobliski park i panoramę Katowic. Każde z mieszkań posiadać będzie przestronny balkon, loggię lub taras. W budynku znajdować będą się też: cichobieżna winda, wózkownia, komórki lokatorskie oraz miejsca parkingowe w hali garażowej i pod blokiem. Mieszkania mają być widne, przestronne i funkcjonalne.

Słoneczne Apartamenty przy Wiertniczej

Nova Mikołowska nieopodal centrum

Inwestycja Nova Mikołowska to kolejne budynki wchodzące w skład Zespołu Dzielnic Śródmiejskich. Znajdują się one zaledwie 1,5 km od centrum Katowic. Część mieszkań gotowych do odbioru będzie w pierwszym kwartale 2023 roku. Ale już teraz możesz kupić jedno z 47 nowych mieszkań o powierzchni od 27 do 109 m2 w cenie od 8 000 do 9 800 zł/m2. Całość ma się składać z 353 lokali mieszkaniowych, do których przynależeć będą miejsca postojowe podziemne.

Na parterze w budynkach dostępna będzie powierzchnia prawie 2 000 m2 przygotowana na różnego rodzaju punkty handlowe i usługowe. Z Novej Mikołowskiej roztacza się przepiękny widok na zielone tereny rekreacyjne, a w promieniu 2 km znajduje się 6 uczelni wyższych, sklepy, restauracje, galerie i kina. Do Dworca Głównego dostaniesz się stąd pieszo zaledwie w 10 minut, a do katowickiego rynku w 17 minut. Z kolei najbliższy przystanek zlokalizowany jest zaledwie 2 minuty piechotą od nowych budynków.

Sprawdź wszystkie nowe inwestycje w Katowicach na Morizon.pl i znajdź mieszkanie swoich marzeń!