Jeśli szukasz oszczędności w swoim przedsiębiorstwie, dobrym wyborem mogą okazać się używane wózki widłowe LPG. Uważaj jednak, ponieważ zakup może okazać się ryzykowny i zamiast solidnego pojazdu otrzymasz mocno wyeksploatowaną maszynę. Jak zatem wybrać używane wózki widłowe, aby długo służyły i zapewniały bezpieczeństwo?

Jak wybrać używany wózek widłowy LPG?

Używane wózki widłowe LPG — gdzie się sprawdzą?

Używane wózki widłowe LPG sprawdzą się głównie podczas prac zewnętrznych. Jeśli zainstalujesz w nich odpowiednie filtry, wykorzystasz je również do prac wewnątrz hali czy magazynu. Tylko pamiętaj o tym, żeby pomieszczenie, w którym się znajdą, miało odpowiednią wentylację.

Używane wózki LPG charakteryzują się mniejszą emisyjnością niż pojazdy z silnikami wysokoprężnymi. 

Wózki widłowe zasilane gazem LPG najczęściej wybiera się do magazynów wielkopowierzchniowych, ponieważ ich udźwig i wydajność są wysokie przy niskich kosztach eksploatacji. Tego typu pojazdy są także bezpieczniejsze niż wózki widłowe napędzane benzyną lub z silnikiem diesla. Wózki widłowe LPG cechuje prostota obsługi. Przystosowane są one również do pracy w trudnych warunkach atmosferycznych. Maszyny służą do długotrwałej eksploatacji i — co ważne — nie wymagają długich przestojów w pracy. Do napędzania wózków widłowych LPG wykorzystuje się butle z gazem, które mogą mieć dużą pojemność — od 11 kilogramów wzwyż. 

Jakie parametry używanych wózków widłowych LPG brać pod uwagę przed ich zakupem?

Wiesz już, czym wyróżniają się wózki widłowe LPG. Jak jednak wybrać modele używane, aby niższa cena nie wiązała się gorszą jakością produktu? Przede wszystkim postaw na sprawdzone serwisy, które oferują używane wózki widłowe LPG. To tam pojazdy poddaje się gruntownej regeneracji i przeglądom technicznym. Dzięki temu wózki widłowe z drugiej ręki spełniają wszelkie wymogi dotyczące pracy, jak i bezpieczeństwa. 

Bezpieczeństwo i stan techniczny używanych wózków widłowych LPG — kwestie priorytetowe

Najważniejsze jest oczywiście bezpieczeństwo używanych wózków widłowych LPG. Zanim zdecydujesz się na używany pojazd, sprawdź, czy jest on zgodny z normami bezpieczeństwa, rozporządzeniami unijnymi i czy ma plakietkę kontrolną badania FEM. 

Kolejną kwestią, na którą powinieneś zwrócić uwagę, jest stan techniczny pojazdu. Zorientuj się, czy specjaliści z wybranego przez Ciebie serwisu zadbali o każdy szczegół podczas procesu regeneracji używanych wózków widłowych LPG. 

Aby używany wózek widłowy dobrze spełniał swoją funkcję, konieczny jest jego dogłębny demontaż. Oczywiście doświadczeni fachowcy wiedzą, jakie elementy pojazdy należy wymienić bądź sprawdzić. Przeglądowi podlega hydraulika, komponenty techniczne i mechaniczne. 

Estetyka i ekologia, czyli niezawodność używanych wózków widłowych LPG

Czy używane wózki widłowe LPG mogą być niezawodne? Oczywiście! Wiele zależy od serwisu, który je przygotowuje do dalszej eksploatacji. Specjaliści gruntownie czyszczą pojazd i lakierują go. Wszystko to sprawia, że wózek widłowy wygląda jak nowy. Czy wiesz, że decydując się na używany wózek widłowy LPG, przyczyniasz się do ochrony środowiska? Podczas regeneracji pojazdu wykorzystuje się o 80% mniej dwutlenku węgla niż podczas jego produkcji. Natomiast materiały eksploatacyjne i komponenty, które nie nadają się do użytkowania, ekipa fachowców utylizuje w sposób bezpieczny tak, aby nie szkodzić naszej planecie.

Przed zakupem używanych wózków widłowych LPG, przejrzyj ich raporty serwisowe i sprawdź, jakiem części wymieniono w pojeździe. Nie zapomnij również wykonać jazdy próbnej, aby zorientować się, czy wózek jest w pełni sprawny. 

Decydując się na używane wózki widłowe, oszczędzasz pieniądze i przyczyniasz się do ochrony środowiska. Koszty nowych pojazdów są spore i nie zawsze ich kupno jest opłacalnym rozwiązaniem, dlatego rozważ czy nie lepiej zainwestować w używane maszyny. Są one tak samo sprawne, jak nowe, a ponadto ich estetyka jest bez zarzutu. 

 

Sprawdź naszą ofertę wózków: https://cswim.pl/975-wozki-widlowe