Sprawdź kalkulator ubezpieczenia samochodu i znajdź najtańszą polisę

Ubezpieczenie samochodu polisą OC to obowiązek posiadaczy pojazdów mechanicznych. Polisy takie oferują towarzystwa ubezpieczeniowe. Aby znaleźć najkorzystniejszą ofertę, warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczenia samochodu, dostępnego online, który wyliczy składkę wyłącznie… na podstawie dwóch informacji! Jak to możliwe?

Jak działa kalkulator ubezpieczenia samochodu?

Kalkulator ubezpieczenia samochodu to narzędzie dostępne z wysokości przeglądarki internetowej – potrzebny jest więc komputer lub tablet, dostęp do Internetu oraz wygodny fotel. Kalkulator OC, na podstawie kilku danych, zaproponuje najkorzystniejsze ubezpieczenia OC i AC. Rozwiązanie to jest całkowicie bezpłatne, a dodatkowo możliwa jest oszczędność czasu. Nie ma konieczności osobistego stawiania się w biurze towarzystwa ubezpieczeniowego - kalkulator ubezpieczenia samochodu wykona całą pracę! Gdzie znaleźć kalkulator ubezpieczenia samochodu? Jedną z firm oferujących to rozwiązanie, jest marka Beesafe. Beesafe to firma posiadająca szeroki wachlarz ubezpieczeń komunikacyjnych.

Z jakich baz danych korzysta kalkulator ubezpieczenia samochodu?

Z pewnością zaskoczy fakt, że kalkulator ubezpieczenia samochodu poprosi wyłącznie o dwie informacje: datę urodzenia właściciela samochodu oraz numer rejestracyjny pojazdu. Tak nieskomplikowana procedura z pewnością przyczynia się do popularności kalkulatorów OC. Jak to możliwe, że kalkulator może zaproponować polisę w niskiej cenie na podstawie tak skąpych informacji? Okazuje się, że z pomocą przychodzą nowoczesne systemy informatyczne oraz bazy danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. UFG prowadzi rejestr aktualnych i archiwalnych umów zawartych z towarzystwami ubezpieczeniowymi, przez co gromadzi również dane dotyczące ubezpieczonych.