Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Katowice

Dlaczego warto mieć oczyszczalnię ścieków?

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to rozwiązanie dla osób, które chcą żyć ekologicznie, a przy tym zaoszczędzić na wywozie szamba. Do tego dochodzi możliwość wykorzystywania wody, która powstaje z oczyszczalni, na przykład do podlewania roślin w ogrodzie. Z jakich jeszcze powodów warto zainteresować się zakupem i montażem oczyszczalni ścieków? Tego typu rozwiązania ma w swojej ofercie firma http://frukko.pl/.

Czy oczyszczalnia ścieków jest dla każdego?

Na początek warto zastanowić się nad tym czy w naszym ogrodzie może powstać oczyszczalnia ścieków. Po pierwsze – wymagane jest odpowiednie miejsce na jej instalację, oraz po drugie – niektóre modele oczyszczalni ścieków wymagają odpowiedniego rodzaju gruntu. Jeśli nie mamy pewności czy właśnie w miejscu w którym mieszkamy jest taka możliwości to należy najpierw skonsultować tego typu kwestię z doświadczonym pracownikiem firmy montującej oczyszczalnie ścieków lub skorzystać z porady geologa.

Nawet jeśli posiadamy odpowiednią ilość miejsca na montaż wybranej wielkości oczyszczalni to musimy wziąć również pod uwagę fakt, że tego typu konstrukcja musi znajdować się w odpowiedniej odległości od ujęć wody pitnej. Zgodnie z wymogami prawnymi musi być to minimum 30 metrów. Co jeśli nie posiadamy ujęcia wody pitnej na własnej działce, ale znajduje się to ujęcie na działce sąsiada? Tutaj również musimy zachować wymaganą ilość metrów odstępu. Dlatego jeśli nie mamy pewności czy na działce sąsiada znajduje się tego typu dostęp do wody pitnej musimy dokonać z nim niezbędnej konsultacji.

Zalety przydomowej oczyszczalni ścieków

Oczyszczalnia jest znacznie tańsza od typowego szamba, które co pewien czas należy opróżniać. Przydomowa oczyszczalnia ma również tą zaletę, że jest praktycznie bezobsługowa, a dzięki temu, że w sprzedaży są dostępne różne rozmiary możliwe jest jej zamontowanie nawet na niewielkiej wielkości działce. Jak sama nazwa wskazuje – oczyszczalnia pozwala odzyskać część wody i wykorzystać tą wodę na przykład do nawadniania ogrodu lub innych celów związanych z przydomową pracą, chociażby mycie maszyn. Dla wielu osób ogromną wadą tradycyjnych szamb jest to, że wydobywają się z nich nieprzyjemne zapachy. W przypadku oczyszczalni ten problem nie istnieje. Kolejną zaletą jest również to, że są one stworzone z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć i technologii, co jest gwarancją tego, że systemy służące oczyszczaniu spełniają surowe normy skojarzone z urządzeniami tego typu. Nic więc dziwnego, że przydomowe oczyszczalnie są tak chętnie wybierane przez konsumentów.