W dzisiejszych czasach każdy chce wyglądać jak najlepiej. Zaczynając od kwestii związanej z wyglądem własnego ciała, a kończąc na modnych ubraniach. Piękny uśmiech to podstawa, więc nic dziwnego, że różnego rodzaju specyfiki, które wspomagają wybielanie zębów sprzedają się tak dobrze jak ciepłe bułeczki. Osoby, które chcą do tego podejść profesjonalnie powinny zaznajomić się z tym artykułem: https://www.sztukakosmetologii.pl/wybielanie-zebow-co-warto-wiedziec/ w którym znajduje się podstawowa wiedza na temat wybielania uzębienia w profesjonalny sposób. Co warto wiedzieć o wybielaniu zębów i jakimi sposobami można sprawić, aby nasze zęby odzyskały dawny blask?

Wybielanie zębów było popularne już w starożytności

Od dawien dawna ludzie marzyli o pięknym wyglądzie i już w starożytnym Egipcie można było dostrzec wśród wysokich klas społecznych potrzebę zadbania o pięknie wyglądające uzębienie. Metoda stosowana przez tamtejszych Egipcjan polegała na stosowaniu mieszaniny octu oraz mielonego pumeksu. Wygląd zębów miał znaczenie w postrzeganiu śmiertelników przez ich bogów, a mniej uwagi zwracano na to jakie wrażenie wywoływał uśmiech na pozostałych obywatelach starożytnego Egiptu.

Wybielanie zębów wczoraj i dziś

Wybielanie zębów w dzisiejszych czasach

Dopiero w osiemnastym i dziewiętnastym wieku zaczęła prężnie rozkwitać się stomatologia, a wraz z nią potrzeba związana ze skutecznym leczeniem chorób zębów i dziąseł oraz samej jamy ustnej. Eksperci wynaleźli nadtlenek wodoru, który nie dość, że okazał się skuteczny w leczeniu dziąseł to sprawił, że zęby stały się bielsze. Nadtlenek wodoru stosowany jest obecnie powszechnie w gabinetach stomatologicznych, a dość często można go spotkać w mniejszym stężeniu jako składnik różnego rodzaju wybielaczy do zębów. Jeśli chodzi o bezpieczne wybielanie zębów to wciąż bezapelacyjnie warto rozważyć wizytę u ulubionego stomatologa, aby przynajmniej skonsultować tą kwestię pod własny typ uzębienia.

Pasty wybielające

Opinie na temat wybielania zębów tą metodą są podzielone. Na pewno są one skuteczne w usuwaniu osadów powstałych z picia kawy, herbaty, wina, a nawet palenia papierosów. Należy jednak zwrócić uwagę na to jaki współczynnik ścieralności posiada dana pasta. RDA (Radioactive Dentine Abrasion), czyli stosowany zamiennie z polskim określnikiem – ścieralność względem zębiny – określa jak mocno działa wybrana pasta. Zbyt wysoki współczynnik i zbyt częste stosowanie takiej pasty może doprowadzić do nadmiernego tarcia na szkliwo i jego mikrouszkodzeń. Z tego względu do codziennego stosowania zaleca się pasty o współczynniku RDA 40 lub mniej. Jeśli jednak chcemy szybko uzyskać efekty wybielające to można rozważyć taką o współczynniku około 80. Należy jednak uważać, aby nie stosować jej zbyt często, maksymalnie do dwóch razy w ciągu jednego tygodnia.