MO Katowice: Jestem jak woda, jestem jak elektryczność

2 min czytania

Praca Karoliny Gwóźdź w Galerii Pojedynczej

Wernisaż : 13 II | 17.30*

Praca prezentowana do 8 marca 2020 r.

W swojej twórczości inspiruje się naturą, z którą czuje się bardzo związana, często szuka transcendencji. Lubi posługiwać się symboliką. Porusza tematy, które są często pomijane w dyskusji społecznej, a bardzo ważne dla niej. W zależności od medium pragnie oddać w swoich pracach nastrój, tajemnicę, napięcie i prawdę ze swojej perspektywy. Próbuje zmusić odbiorcę do refleksji, która być może pociągnie za sobą jakieś działania. Bardzo ważnym aspektem dla niej jest ludzka psychika, problemy społeczne i tematy ekologiczne, ale również poszukiwanie własnej tożsamości i pogłębianie wrażliwości na drugiego człowieka i naturę.

Karolina Gwóźdź , studentka ASP w Katowicach, na kierunku Grafika Warsztatowa, w pracowniach; druku wypukłego u prof. Pałki, druku płaskiego u prof. Budki, malarstwa u prof. Blukacza, ilustracji oraz pracowni międzynarodowej. Absolwentka Liceum Plastycznego w Bielsku- Białej (sitodruk).

Wystawy indywidualne: Miejski Ośrodek Kultury Ligota Błysk” (2018).

Wystawy zbiorowe: Grafika Roku -dwie prace na wystawie w Rondzie Sztuki (2018).

Kurator: Grażyna Tereszkiewicz

*Wernisażowi towarzyszyć będzie projekcja filmu pt. Wizje przyszłości

Tematem, który fascynuje wielu artystów jest przyszłość człowieka w obliczu postępu naukowego, rozwoju genetyki, sztucznej inteligencji czy wirtualnej rzeczywistości. Technologiczne innowacje wiążą się z ogromnymi wyzwaniami i kontrowersyjnymi dylematami etycznymi, które stara się przybliżać i analizować sztuka współczesna.
Jak daleko mogą posunąć się artyści w tworzeniu swoich prac? Kto określa moralne granice sztuki?

Miasto Ogrodów Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek, miasto-ogrodow.eu/, miasto-ogrodow.eu/news/view/id/423

Autor: krystian