Tegoroczny listopadowy długi weekend już za nami. Duża ilość wolnych dni sprzyjała wyjazdom poza miasto, jednak większa ilość wyjazdów to także zwiększony ruch na drogach a co za tym idzie możliwość wystąpienia większego zagrożenia. Dlatego też jak co roku w okresie kolejnego długiego weekendu policjanci ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania pod nazwą „Bezpieczny weekend”. Akcja trwała od 8 listopada do wczesnych godzin porannych 12 listopada br.

Policjanci kontrolowali przede wszystkim główne arterie prowadzące przez miasto, czuwając nad bezpieczeństwem podróżnych udających się na wypoczynek poza miasto oraz wracających z dłuższego wypoczynku pod koniec weekendu. Niestety w miniony weekend pogoda nie dopisała w pełni, wyniku czego mieliśmy kilka deszczowych dni, co przełożyło się również na bezpieczeństwo na drodze. Katowiccy policjanci odnotowali łącznie 78 kolizji i 1 wypadek. Niestety nie obeszło się od zatrzymania kierujących na tzw. podwójnym gazie. Mundurowi zatrzymali 8 kierujących pod wpływem alkoholu.

Na zdjęciu widac policjanta ruchu drogowego obok radiowozu który trzyma tarczę do zatrzymywania pojazdów. Przed nim widac ulicę oraz przejście dla pieszych

Podczas minionego długiego weekendu listopadowego na katowickich drogach nad bezpieczeństwem czuwało ponad 180 policjantów z wydziału ruchu drogowego wspieranych przez mundurowych z innych wydziałów oraz komisariatów katowickiej komendy.