Wyniki działań śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przynoszą efekty, a ostatnia interwencja w Bielsku-Białej ujawnia poważny problem z nielegalnym hazardem w regionie. Funkcjonariusze zlikwidowali punkt hazardowy, który maskował swoją działalność pod szyldem „LOTTO”.
- Nielegalny punkt hazardowy zdemaskowany
- Obiekty zabezpieczone przez mundurowych
- Konsekwencje prawne dla organizatorów gier hazardowych
- Jak zgłaszać nielegalny hazard?
Nielegalny punkt hazardowy zdemaskowany
W ramach prowadzonych działań, funkcjonariusze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach natrafili na lokal, który prowadził nielegalne gry hazardowe. Na szyldzie widniała nazwa „LOTTO”, co miało na celu wprowadzenie w błąd potencjalnych graczy. Tego rodzaju działalność jest nie tylko niezgodna z prawem, ale również stanowi zagrożenie dla społeczności lokalnej, przyciągając osoby uzależnione oraz narażając je na straty finansowe.
Obiekty zabezpieczone przez mundurowych
Podczas przeszukania lokalu, który z zewnątrz wyglądał na niepozorny, funkcjonariusze odkryli 5 nielegalnych automatów do gier oraz ponad 5 tys. zł w gotówce. Zaskakujące były dodatkowe zabezpieczenia w postaci zaklejonych okien oraz systemu monitoringu, które miały na celu utrudnienie dostępu do lokalu. Po wezwaniu, drzwi otworzyła 44-letnia kobieta, która została zatrzymana i usłyszała zarzut prowadzenia nielegalnych gier hazardowych.
Konsekwencje prawne dla organizatorów gier hazardowych
Urządzanie gier hazardowych bez odpowiednich zezwoleń to poważne przestępstwo, które wiąże się z wysokimi karami. Osobom odpowiedzialnym za nielegalne działalności grozi grzywna oraz kara pozbawienia wolności do trzech lat. Dodatkowo, za każdy nielegalny automat można nałożyć karę pieniężną w wysokości 100 tys. złotych. Zatrzymane automaty zostały przewiezione do depozytu, a gotówka zabezpieczona przez odpowiednie służby. Śląski Urząd Celno-Skarbowy będzie prowadził dalsze postępowanie w tej sprawie, co może doprowadzić do ujawnienia kolejnych nielegalnych działalności w regionie.
Jak zgłaszać nielegalny hazard?
Wszelkie informacje dotyczące nielegalnych punktów hazardowych można zgłaszać telefonicznie na Krajowy Telefon Interwencyjny KAS pod numerem 800 060 000, mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub korzystając z elektronicznego formularza zgłoszeniowego. Każda informacja jest cenna i może przyczynić się do eliminacji niebezpiecznych dla społeczności praktyk.
Opierając się na: Urząd Skarbowy Katowice