Śląska KAS zarekwirowała 43 nielegalne automaty do gier w regionie

W wyniku działań śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zlikwidowano 11 nielegalnych punktów z automatami do gier hazardowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli 43 urządzenia oraz ponad 46 tysięcy złotych w gotówce.

  1. Przejęto 43 nielegalne automaty do gier.
  2. Zabezpieczono ponad 46 tysięcy złotych.
  3. Zatrzymano 10 osób podejrzanych o prowadzenie nielegalnych gier hazardowych.
  4. Śląski Urząd Celno-Skarbowy prowadzi postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej.

W wyniku koordynowanych działań śląskiej KAS, funkcjonariusze przeprowadzili kontrole w 11 lokalach w regionie, w tym w Siemianowicach Śląskich, Rudzie Śląskiej, Będzinie, Chorzowie i Sosnowcu. Podczas operacji zabezpieczono 43 automaty do gier oraz przechwycono ponad 46 tysięcy złotych w gotówce.

Najwięcej nielegalnych urządzeń wykryto w Siemianowicach Śląskich (13 sztuk), Rudzie Śląskiej (11 sztuk) oraz Będzinie (10 sztuk). Działania te zakończyły się zatrzymaniem 10 osób, którym postawiono zarzuty urządzania lub prowadzenia nielegalnych gier hazardowych.

Funkcjonariusze, poza automatami, przejęli również telefony komórkowe, karty SIM, klucze serwisowe oraz dokumentację. Eksperymenty przeprowadzone na zabezpieczonych urządzeniach potwierdziły ich hazardowy charakter.

Postępowanie w sprawie prowadzenia nielegalnych gier hazardowych będzie prowadzone przez Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rudzie Śląskiej.

Przypominamy, że urządzanie lub prowadzenie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom jest przestępstwem, za które grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3. Organizatorzy nielegalnych gier oraz właściciele lokali, w których są one urządzane, mogą zostać ukarani grzywną w wysokości 100 tysięcy złotych za każdy nielegalny automat.

Wszelkie informacje dotyczące nielegalnego hazardu można zgłaszać telefonicznie na numer Krajowego Telefonu Interwencyjnego KAS – 800 060 000 lub mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Wg inf z: Urząd Skarbowy Katowice