MO Katowice: Muzykodrom + Akademia Młodego Wieku

2 min czytania

Wyprawa do CSW Kronika dla dzieci 4-6 oraz 7-11 lat

Kiedy: 6 maja 2023

Gdzie: Centrum Sztuki Współczesnej Kronika (Rynek 26)

godz. 11.00 / grupa dzieci 4-6 lat z opiekunami / rodzicami

Bilety dostępne od 2.05.2023 od godz. 8.00 [link otworzy się w nowym oknie]

godz. 12.30 / grupa dzieci 7-11 lat bez opieki dorosłych

Bilety dostępne od 2.05.2023 od godz. 8.00 [link otworzy się w nowym oknie]

Prowadzenia: Lesław Tetla i Asi Mina

Po raz kolejny miksujemy się i odwiedzamy ciekawe miejsca.

Tym razem na zaproszenie Agaty Cukierskiej iLesława Tetli jedziemy do Bytomia do Galerii Kronika na wystawę Lombard Bytom”.

Przeczytajcie uważnie opis, mamy dla Was zadanie! Pan Lesław ma do Was taką prośbę:

Przedmiot/artefakt

Muzykodromowcy i Akademicy Młodego Wieku, na nasze warsztaty przynieście proszę przedmiot (przedmioty), najlepiej nie jakiś ogromny tak żeby zmieścił się w plecaku i mógł być poddany różnym doświadczeniom. Przedmiot, który chcielibyście zademonstrować, opowiedzieć o nim, który jest dla was ciekawy, ulubiony, niechciany, nielubiany, który budzi skojarzenia te pozytywne i negatywne, który chcielibyście komuś podarować albo wymienić na inny, którego chcielibyście się pozbyć… Przedmioty mają swoją fizyczność, formę, kolor, funkcję, strukturę, są twarde lub miękkie, transparentne i nieprzejrzyste, mają swoje historie.

Będziemy je badać i ich doświadczać: zatapiać, uderzać, obijać, rzucać, pocierać, dekonstruować, miażdżyć, odtwarzać, zestawiać, komponować, nadawać im nowe znaczenia.
Wsłuchamy się w ich brzmienie i w to co chcą nam opowiedzieć.

Do zobaczenia!

dr hab. Lesław Tetla prof. ASP

Pracuje w akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na stanowisku profesora nadzwyczajnego gdzie w roku 2009 utworzył i do dzisiaj prowadzi Pracownię Działań Interdyscyplinarnych, której program uczy posługiwania się̨ szeroko rozumianym językiem wizualnym. Jest inicjatorem wielu projektów artystycznych i kuratorem wystaw. Zajmuje się malarstwem, sztuką instalacji, sztuką wideo, realizuje prace site-specific. W swej twórczości analizuje środowisko miejskie, bada wpływ architektury na zachowania jej użytkowników. W ramach rezydencji artystycznych prowadził badania dzielnic mieszkaniowych m.in. Kairu, Cleveland, Detroit, Północnej Anglii. W roku 2016 był stypendystą Fundacji Kościuszkowskiej i profesorem wizytującym Cleveland State University. Ponadto wygłaszał wykłady m.in. na Case Western Reserve University, Youngstown State University, Missouri State University. Prezentował swoje prace na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Europie, Korei Południowej, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, między innymi w Waterloo Arts Gallery, Cleveland (USA), Platform A Gallery, Middlesbrough (Wielka Brytania), Kunsthalle Hannover, Hannover (Niemcy) CREA Cantieri del Contemporaneo, Wenecja.

Miasto Ogrodów Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek, miasto-ogrodow.eu/news/view/id/1054

Autor: krystian