Jak rozwiązać konflikty małżeńskie i poprawić jakość relacji?

Podjęcie decyzji dotyczącej wspólnego życia jest z reguł zwieńczone zawarciem związku małżeńskiego. Niekiedy może się jednak okazać, że wraz z upływem lat dochodzi do osłabienia więzi lub do pojawienia się konfliktów. Jak sobie z tym poradzić? Co może pomóc w umocnieniu relacji? Jakich rezultatów można spodziewać się w ramach takich spotkań? O tym poniżej!

Terapia małżeńska Katowice - kiedy psychoterapia par może okazać się potrzebna?

Skorzystanie z terapii par u doświadczonego specjalisty to szansa na poprawę jakości relacji

Terapia małżeńska Katowice - kiedy psychoterapia par może okazać się potrzebna?

Terapia par może być pomocna w odbudowaniu zaufania np. po zdradzie jak również w momencie, gdy dochodzi do trudności w komunikacji lub gdy następuje brak bliskości do drugiej osoby. To zaledwie ułamek sytuacji, w których udziela wsparcia psycholog małżeński. W trakcie takich spotkań partnerzy mają szansę ugłośnić własne potrzeby i rozwiązać konflikty na neutralnym gruncie. Regularne spotkania z terapeutą są dedykowane także wówczas, gdy poglądy na życie, wychowanie dzieci czy komunikacja nie przebiegają tak samo u współmałżonków. Jeżeli dodatkowo pojawi się brak bliskości, wówczas może to stanowić drogę do stopniowego oddalania się partnerów, a w konsekwencji - do zakończenia relacji.

Skorzystanie z terapii par u doświadczonego specjalisty to szansa na poprawę jakości relacji

W momencie, gdy terapia małżeńska Katowice jest wynikiem świadomej decyzji obojga partnerów, którzy są zaangażowani w spotkania - wówczas zdecydowanie zwiększa się szansa nie tylko na uniknięcie rozstania, ale także na to, że związek pozwoli na spełnienie oczekiwań obojga partnerów i na podniesie jakości tej relacji. Czego można doświadczyć w ramach takich spotkań? Może to być np.:

- odbudowanie bliskości z ukochaną osobą,

- poprawa komunikacji,

- zwerbalizowanie swoich potrzeb i oczekiwań względem partnera i relacji,

- konstruktywne rozwiązywanie konfliktów i różnic w poglądach,

- zrozumienie potrzeb partnera,

- praca nad wyrażaniem swoich uczuć.

To najczęściej spotykane i pożądane efekty podczas takiej terapii.

W sytuacji, gdy choć jeden z partnerów dostrzega przestrzeń do zmiany, wówczas warto przeprowadzić szczerą i otwartą rozmowę o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Terapia małżeńska z Katowic może być pomocna przy naprawie problematycznych obszarów. Jeżeli zatem zależy Państwu na tym, aby poprawić jakość swojego związku skorzystanie z pomocy psychoterapeuty może być pomocne w osiągnięciu tego celu.