Kiedy zdecydujesz się, aby specjaliści opracowali dla Ciebie plan treningowo-żywieniowy, uporządkujesz swoje dotychczasowe nawyki. Oczywiście nie tylko. Dzięki dobrze dobranej diecie i ćwiczeniom zrzucisz zbędne kilogramy i wyrzeźbisz sylwetkę. Do tego otrzymasz solidną porcję motywacji. A cotygodniowy monitoring postępów utwierdzi Cię w przekonaniu, że warto postawić na dietetyka i trenera personalnego.

Dlaczego warto skorzystać z planu treningowego i żywieniowego?

Plan treningowy — dlaczego warto z niego skorzystać?

Trening nie służy temu, aby wycisnąć z Ciebie wszystkie soki i dodatkowo pozbawić Cię sił witalnych. Niestety, niektóre osoby — stali bywalcy siłowni — podchodzą do ćwiczeń właśnie w taki sposób. Wyczerpujące treningi 6 razy w tygodniu nie są konieczne, aby uzyskać wymarzoną sylwetkę. Wystarczy dobrze zaplanować ćwiczenia. Wtedy staną się skuteczne. W wielu klinikach medycyny estetycznej oferuje się nie tylko zabiegi na ciało. Możesz skorzystać w nich również z planu treningowego i żywieniowego. Są one tak opracowane, aby realizowały Twoje cele. Dlaczego jednak plan treningowy to dobre rozwiązanie?

Pomaga osiągnąć cele

Niezależnie od tego, czy chcesz wyrzeźbić ciało, czy zredukować ilość tkanki tłuszczowej, plan treningowy to dobry pomysł. Kiedy zapisujesz się na siłownię, po jakimś czasie odpuszczasz. Tłumaczysz się zmęczeniem, obowiązkami domowymi lub zaczynasz wymyślać powody, dla których trening nie jest Ci potrzebny. Dzięki pomocy trenera personalnego w końcu osiągasz wymarzoną sylwetkę. Plan treningowy pomaga Ci trzymać się pewnych reguł, wyznaczając tym samym ramy. Oczywiście nie oznacza to, że ćwiczenie pod okiem trenera jest nudne. Profesjonaliści cotygodniowo zmieniają treningi tak, aby klient nie poczuł się zmęczony ich monotonią.

Motywuje

Nawet najbardziej zdeterminowane osoby czasami nie osiągają swoich celów, ponieważ w pewnym momencie brakuje im motywacji. Trener personalny zdopinguje Cię do pracy. Co więcej, raz w tygodniu skontroluje Twoje wyniki. Jeśli zobaczysz pozytywne zmiany w wyglądzie swojej sylwetki, to dodatkowo zmotywuje Cię do dalszych ćwiczeń. Efekty są najlepszym potwierdzeniem tego, że intensywny trening (nawet jeśli wykonuje się go tylko 2 razy w tygodniu), doskonale działa.

Organizuje ćwiczenia

Znasz ten moment, kiedy przychodzisz na siłownię i nie wiesz, od czego masz zacząć? Po prostu brakuje Ci motywacji. Trener personalny zaplanuje czas ćwiczeń tak, aby były one różnorodne — wzmacniały mięśnie i wytrzymałość, redukowały tkankę tłuszczową, modelowały sylwetkę.

Gwarantuje bezpieczeństwo

Plan treningowy gwarantuje Ci bezpieczeństwo, ponieważ został opracowany indywidualnie dla Ciebie. Trener personalny zna Twoje choroby (wcześniej przeprowadził z Tobą wywiad) i możliwości Twojego organizmu. Nie zaproponuje Ci zatem ćwiczeń, które nadmiernie obciążą Twój układ kostny czy mięśniowy.

Plan żywieniowy skrojony na miarę — sposób, aby uzyskać smukłe ciało i zacząć zdrowo jeść

Kiedy po całym dniu pracy wracasz do domu, nierzadko okazuje się, że Twoja lodówka jest pusta. Zatem szybko organizujesz jedzenie, byle tylko zaspokoić głód. Nie są to pełnowartościowe posiłki, które odpowiadają na potrzeby Twojego organizmu. A przecież zależy Ci na tym, aby schudnąć… Plan żywieniowy opracowany przez dietetyka zmieni Twoje dotychczasowe nawyki. Przestaniesz jeść, bo musisz, a zaczniesz świadomie się odżywiać. Zalet planu treningowego jest o wiele więcej. Co za nim przemawia?

Indywidualnie opracowana dieta

Kiedy skorzystasz z planu żywieniowego, otrzymasz jadłospis dostosowany nie tylko do Twoich potrzeb, ale także uwzględniający Twoje schorzenia. Każdy człowiek inaczej przechodzi pewne choroby. Dietetycy w renomowanych placówkach podchodzą indywidualnie do każdego klienta. Zanim specjalista opracuje Twoje menu, prześledzi Twoje wyniki badań, zapyta o schorzenia oraz cele, jakie chcesz osiągnąć. Tygodniowy jadłospis uwzględni Twoje upodobania — dieta wcale nie musi wiązać się z wyrzeczeniami. Jesz to, co lubisz.

Różnorodne menu

Menu, które stworzy dla Ciebie dietetyk, jest różnorodne. Jadłospis otrzymujesz na tydzień. Nikt nie skazuje Cię na to, abyś przez kilka dni z rzędu jadł zupę jarzynową. Spożywcza monotonia nie zepsuje Ci apetytu. Plan żywieniowy skomponowany przez dietetyka uwzględnia potrzeby Twojego organizmu. Dostarczasz sobie witamin i składników odżywczych, jednocześnie dbając o sylwetkę. Tym samym nie „wyjaławiasz się” dietami polecanymi w internecie i działającymi tylko w momencie, kiedy je stosujesz.

Plan treningowy i żywieniowy są tak ułożone, aby jednocześnie oddziaływać na cały organizm — modelować ciało i odżywiać je. Efekty, jakie osiągniesz, kiedy zdecydujesz się na swój fit plan, zaskoczą Cię. Smuklejsza sylwetka, piękny zarys mięśni i jędrne ciało to nie wszystko. Zmienisz swoje nawyki żywieniowe i zaczniesz jeść zdrowo. Warto.

Sprawdź naszą ofertę na stronie: https://drzazgaclinic.pl/program-fit-plan/