On, żona i dwójka dzieci

W życiu dość często bywa tak, że to on ma firmę zarabiającą dość dobrze, a żona zajmuje się sprawami związanymi z domem i dwójką dzieci. Mowa tu konkretnie o tym, że to on musi zarabiać nie tylko na dom, ale też na nią i swoje dzieci. Plus tego typu sytuacji tkwi rzecz jasna w tym, że już od dłuższego czasu nie martwi się o to, czy jego ( http://michal-gorecki.pl/ ) przychody wystarczą, bo zarabia dostatecznie wiele i co równie ważne raczej jest spokojny o przewidywalną przyszłość. Mowa tu o tym, że ostatnie kilka dekad to zazwyczaj wzrost gospodarczy wynoszący jakieś trzy i pół procenta na plusie, a jeśli już trafia się kryzys ekonomiczny to trwa on jakieś cztery lata i wtedy wzrost gospodarczy wynosi może nieco trochę mniej niż dwa procenty na plusie. Taki dłuższy okres stabilności gospodarczej sprzyja rodzinom, w których to jedynie on ma tę akuratnie prosperującą firmę. Wiele znaczy też i to, że ta sytuacja raczej nagle się nie zmieni, czyli od tak sobie nie pojawi się kryzys, który zaskoczy taką rodzinę w sensie ekonomicznym i to nawet bardzo. Ludzie żyjący obecnie nauczyli się raczej myśleć o tym, że taki właśnie kryzys raczej nie nadejdzie.

Czasy pandemii.

Nikt chyba nie spodziewał się tego, ze pandemia będzie trwać prawie dwa lata, a ten czas to rzecz jasna blisko dwa lata znacznego blokowania gospodarki. W pewnym momencie restauracje i zakłady fryzjerskie stały puste, a to wiele odmieniło i to znacząco. Najgorzej rzecz jasna mieli ludzie, którzy ( http://michal-gorecki.pl/ ) jeszcze przed początkiem pandemii zaciągnęli kredyt na tę rozbudowę swojej restauracji. Tacy ludzie to także i ojcowie posiadający zonę, dwójkę dzieci i problemy związane z utrzymaniem ich i domu, w którym mieszkają od jakiegoś czasu. Takie rodziny to znaczny odsetek i co równie istotne ich problemy nie są jedynymi w tych dość nieciekawych czasach. Problemy tego typu rodzin mogą się nawet pogłębić, czyli jeśli wirus który wywołał tę pandemię zmutuje nie raz, to takie blokowanie gospodarki może się stać standardem na więcej niż kilka lat i co równie istotne po takiej pandemii kryzys potrwa jeszcze grubo ponad dekadę.

Inne istotne wzmianki.

Nie da się ukryć, że czas pandemii i tego blokowania gospodarki to wiele kłótni z finansami w tle i to niezależnie od typu rodziny. Mowa tu o tym, że te nieciekawe sytuacje raczej do pewnego stopnia staną się normą i co równie ważne te nieciekawe sytuacje rodzinne może wywołać nawet ten niewielki nadmierny wydatek, a jego zatajenie może pomóc, choć to już niedopowiedzenie, które będzie mile widzianym tylko czasami.