Wirtualne biuro - czym jest i dlaczego warto je wynająć?

Prowadzenie własnej firmy to droga nie zawsze usłana różami. Bywa, że przedsiębiorcy napotykają na przeszkody, które przez zawiłości polskiego prawa i wiele innych czynników nie są łatwe do przeskoczenia. Jedną z nich czasami jest brak możliwości zarejestrowania firmy pod wybranym adresem. A przecież każda działalność, nawet ta, która nie wymaga fizycznej przestrzeni do pracy, musi być gdzieś zlokalizowana. Na szczęście przestrzeń online oferuje szereg praktycznych rozwiązań dla problematycznych sytuacji związanych z prowadzeniem własnego biznesu. Jednym z nich jest wirtualne biuro...

Wirtualne biura - czym właściwie są?

Wirtualne biuro to siedziba firmy, która nie obejmuje fizycznej przestrzeni. Bywa ono również nazywane "wirtualnym adresem" i w istocie nim jest. Zatem wirtualne biuro to po prostu adres, pod którym zarejestrowana jest firma, ale niekoniecznie są tam prowadzone inne czynności z nią związane. Przedsiębiorca posiadający wirtualny adres ma prawo się nim posługiwać w celach urzędowych, marketingowych i korespondencyjnych. Wirtualne biuro można wynająć od firm, które mają taką pozycję w swojej ofercie. Więcej informacji znajdziesz także na stronie https://www.wirtualne-biuro-nowogrodzka.pl/ - dowiedz się więcej.

Dodatkowe funkcje wirtualnych biur

Wiele firm oprócz adresu do zarejestrowania działalności oferuje przedsiębiorcom także funkcje uzupełniające, które bywają bardzo pomocne podczas prowadzenia własnej działalności. Pakiety wirtualnych biur często obejmują także takie usługi jak: własną skrzynkę pocztową na korespondencje lub przesyłki kurierskie, przyjmowanie i przekazywanie poczty adresatowi drogą elektroniczną, możliwość skorzystania z sali konferencyjnej, doradztwo w tematyce prowadzenia działalności gospodarczej, coworking (opcja przydatna zarówno dla przedsiębiorców, jak i freelancerów), prowadzenie księgowości itp.

Dla kogo jest wirtualne biuro?

Wirtualne biuro to rozwiązanie idealne dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą zarejestrować firmy pod innym adresem. Zwłaszcza przedsiębiorcy, którzy dopiero ruszają ze swoim biznesem, miewają problemy ze znalezieniem odpowiedniego adresu, który byłby widoczny jako siedziba firmy. Zdarza się, że przedsiębiorca nie ma możliwości zarejestrowania biznesu pod własnym adresem zamieszkania, ponieważ lokal ten nie jest jego własnością, np.: w przypadku wynajmu, kiedy właściciel nie zgadza się na zarejestrowanie firmy w swoim lokalu.

Wynajęcie wirtualnego biura, zamiast prowadzenie go we własnym domu, pozwala także uniknąć uciążliwych kontroli z urzędów, bowiem zarejestrowanie działalności i jednoczesne wykonywanie jej w domu wiąże się z płaceniem wyższych podatków za nieruchomość. Przedsiębiorcy, którzy chcą tego uniknąć często prowadzą więc biuro w przestrzeni prywatnej (np. sypialni czy pokoju dziennym), a nie specjalnie wydzielonej i mogą w ten sposób uniknąć tego obowiązku. Sprowadza to jednak na nich prawdopodobieństwo licznych kontroli i konieczności tłumaczenia swojej sytuacji wnikliwym urzędnikom. Kiedy natomiast firma zlokalizowana jest pod wirtualnym adresem, jej właściciel może spać choć trochę spokojniej nie obawiając się dodatkowej kontroli.

Bywa także, że przedsiębiorca mieszka w małej miejscowości, a chciałby, żeby lokalizacja firmy znajdowała się w większym mieście. Wówczas adres firmy byłby łatwiej kojarzony przez potencjalnych klientów, którzy szukają informacji na jej temat w Internecie. Zwykle wynajęcie wirtualnego biura nie jest dużym obciążeniem dla budżetu, co z pewnością ucieszy w szczególności początkujących przedsiębiorców, którzy nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na wynajęcie tradycyjnego lokalu i personelu, który by je obsługiwał.