Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Katowice

Noclegi pracownicze w Katowicach - co oferują gościom?

Noclegi pracownicze w Katowicach to solidnie wysprzątane i dobrze wyposażone kwatery. Swoim standardem przeczą wielu negatywnym opiniom, które utrwaliły się przez lata. Dlaczego warto korzystać z hosteli pracowniczych?

Noclegi pracownicze w Katowicach - dla kogo to dobry wybór?

Hostel to dobre rozwiązanie dla dużych grup pracowniczych. Zwykle zatrzymują się w nim ekipy budowlane i remontowe, pracownicy sezonowi i przedstawiciele handlowi. Noclegi pracownicze w Katowicach przeznaczone są również dla obcokrajowców, którzy przyjeżdżają do naszego kraju w celach zarobkowych. 

Z ofert hosteli często korzystają także grupy studentów, którzy poszukują taniego lokum na dłuższy czas. 

Oferta hosteli, czyli wysoki standard i niska cena

Jak już wspominaliśmy, jeszcze kilkanaście lat temu kwatery dla pracowników nie cieszyły się dobrą sławą. Obecnie hostele mogą pochwalić się wysokim standardem i rozsądnymi cenami. Co więcej, nierzadko są alternatywą dla kilkugwiazdkowych hoteli, gdzie koszty noclegu przyprawiają nieraz o zawrót głowy. Po co zatem przepłacać?

Kwatery pracownicze o dobrej lokalizacji

Kwatery pracownicze są zlokalizowane w centrach dużych metropolii (na przykład w Katowicach). Pracownicy, którzy zdecydowali się na tanie noclegi mają więc blisko do sąsiednich miast. Dodatkowo kwestię przemieszczania się ułatwia sprawna komunikacja miejska - dworzec kolejowy i autobusowy. 

Goście kwater pracowniczych nie muszą obawiać się również o to, gdzie postawić samochód, ponieważ obok hosteli znajdują się parkingi. 

Pokoje w hostelach - czym się wyróżniają?

Obecnie pokoje w hostelach są solidnie wysprzątane i wyposażone w najpotrzebniejsze sprzęty, takie jak wygodne łóżko z czystą pościelą, szafki, stoliki i krzesła. 

Goście kwater pracowniczych mogą zdecydować się na pomieszczenia dwu-, trzy- lub wieloosobowe. W niektórych obiektach standardem są pokoje integracyjne - dla kobiet i dla mężczyzn. Jednak nie każdemu takie rozwiązanie przypadnie do gustu - wtedy można zdecydować się na pokój przeznaczony tylko dla panów lub dla pań. 

We wszystkich pokojach hostelu jest Wi-Fi. Właściciele kwater pracowniczych doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w dzisiaj mało kto potrafi się obejść bez internetu. 

Pomieszczenie socjalne - czyli strefa relaksu w hostelu

Hostele, oprócz komfortowych pokoi, oferują dodatkowe pomieszczenie socjalne. To tam pracownicy po trudach całego dnia mogą się zrelaksować przy telewizji, książce czy wspólnej rozmowie. Nie samą pracą przecież człowiek żyje, kontakt z innymi ludźmi jest więc jak najbardziej wskazany. W pomieszczeniu, które przypomina świetlicę, znajdują się miejsca do siedzenia, a także liczne kontakty do laptopów i smartfonów. Każdy gość kwater pracowniczych wybiera więc taką formę relaksu, jaka mu najbardziej odpowiada. 

Aneks kuchenny i łazienka - obowiązkowe pomieszczenia w hostelu

Kwatery pracownicze w Katowicach mają solidnie zaopatrzony aneks kuchenny i schludną łazienkę. Obcokrajowcom, którzy przyjeżdżają do naszego kraju, aby jak najwięcej zarobić, zależy na tym, aby oszczędzić. Zatem restauracje i bary to dla nich dobra propozycja jedynie od czasu do czasu. Na pewno wolą upichcić skromny posiłek w aneksie kuchennym. W tym ostatnim nie brakuje dobrej jakości kawy i herbaty, jak również niezbędnych sprzętów. 

W hostelach znajduje się wspólna łazienka na korytarzu. Pomieszczenie jest zaopatrzone w najpotrzebniejsze akcesoria do higieny, jednak szybkoschnący ręcznik, suszarkę i kosmetyki warto zabrać ze sobą z domu. 

Noclegi pracownicze w Katowicach to nie tylko pokoje, pomieszczenie socjalne, kuchnia i łazienka. Goście mogą liczyć na swobodną atmosferę, która bardzo przypomina tę domową. To ważne, ponieważ życie na obczyźnie do łatwych nie należy. Mili ludzie i przyjemne otoczenie sprawiają, że pobyt w innym kraju staje się o wiele bardziej znośny.